ROG Delta S Core – sluchátka

ROG Delta S Core – hardware recenze

30. 3. 2024
Zdroj náhledu: Asus

Dnešní článek by mohl začít větami, které vystihují zkušenost každého fanouška videoher: „Jsme hráči, jasně že máme hodiny sluchátka na uších.“ Případně: „Jsme hráči, jasně že nás bolí uši po hodinách nošení sluchátek na hlavě.“ Někdo může říct: „Jsme hráči, jasně že máme zásobu nových sluchátek i klávesnic.“ Takto bychom mohli pokračovat donekonečna. Z důvodu, že jsme ti hráči, potřebujeme kvalitní zařízení, které nám nejenom bude krásně sedět, aniž by nás kdekoliv tlačilo, ale zároveň nám poskytne dokonalý zvuk. Právě proto je námětem dnešní recenze model headsetu od společnosti Asus, respektive jde o značku ROG Delta S Core, který mě mile překvapil.

Zážitek z rozbalení

Jakmile si ROG Delta S Core objednáte, dorazí vám v poměrně atraktivní krabičce. Na vršku balení, které slouží zároveň jako víko, je umístěna fotografie vaší nové krásky. Na bočních stranách naleznete logo společnosti a název headsetu. Zadní část, kromě rudé barvy a loga, nenese žádné další informace. Přední stěna skrývá parametry a název sluchátek v různých jazycích. Poslední část bedýnky, tj. spodní strana, potom obsahuje údaje a popis, kde se dozvíte, jakou mají hmotnost. Navíc se zde dočtete o slibu čistého zvuku, k jakým platformám je lze připojit a mnoho dalších věcí, o nichž si podrobněji povíme.

ROG Delta S Core – balení
ROG Delta S Core – obal
ROG Delta S Core – vnitřek balení

Nevím, jak vy, ale já hrozně rád rozbaluji nové věci. Po tom, co se pokocháte vizuálem krabičky, přichází ta nejlepší část – otevření. Co se mi rozhodně líbí, je, jak společnost Asus má vymyšlené zabezpečení svých zařízení. Na víku z vnitřní strany je přidělaná jakási polystyrenová pěna, která zabraňuje fyzickému poškození, jako je poškrábání. Zařízení je poté umístěno v podobném materiálu, aby nedošlo k jakýmkoliv nehodám. Pochopitelně, pokud na ně hodíte televizi nebo si na ně omylem sedne váš strýc, dojde bohužel k jejich znehodnocení. Kromě nové hračky uvnitř naleznete prodlužovací kabel s rozdvojkou, dodatečný pár náušníků (látkové), stejně jako odnímatelný mikrofon a příslušnou dokumentaci.

Tímto jsme si řekli veškerý obsah, který při zakoupení ROG Delta S Core získáte. Osobně mám rád, když balení naskytne pouze důležité materiály a nemusíte se brodit hromadami papírů nebo jiných polystyrenových hloupostí. Jak kdysi pronesl italský umělec Michelangelo Buonarroti, „Maličkosti dělají dokonalost, ale dokonalost není maličkost,“ což platí i v tomto případě.

Unikátní design a nekompromisní pohodlí

Moje první setkání s řadou ROG Delta bylo poněkud překvapivé. Když jsem zjistil, že model ROG Delta S Core má mušle ve tvaru písmene D, celkem jsem se obával, jestli mi budou na těch mých sloních ušiskách vůbec sedět… naštěstí ano. Jejich převládající barvou je černá, avšak nechybí dekorační prvky v červeném odstínu. Rudě je zvýrazněné logo společnosti a také úchyty, které sluchátka drží. Navíc náušníky disponují texturovaným povrchem, na kterém je v různých jazycích vyveden název série Republic Of Gamers – detail sice drobný, ale o to více okouzlující.

Ocenění si především zaslouží to, že nejsou pouze vynikajícím zvukovým doplňkem, ale rovněž pohodlným a stylovým příslušenstvím. Jejich design kombinuje kovové detaily s umělou kůží, která obepíná náhlavní pásek a ušní polštářky, čímž vytváří elegantní vzhled. Velikost hlavového mostu lze snadno upravit, a díky drážkám na vnitřních kovových deskách je zajištěno pohodlí uživatele… také zjistíte, jak velkou hlavu máte. Uvnitř náhlavního pásu se nachází bohatá vrstva paměťové pěny, což zajišťuje maximální komfort při dlouhodobém nošení. Ušní polštářky jsou navíc otočené o 90 stupňů dovnitř a mírně dozadu, což zaručuje perfektní usazení a izolaci od okolního hluku.

ROG Delta S Core – logo nesmí chybět
ROG Delta S Core – nastavení velikosti
ROG Delta S Core – náušníky

Odstranění náušníků je sice jednoduché, ale nasazení nových vyžaduje určitou zručnost a trpělivost. Celkově lze říci, že recenzovaný model spojuje pohodlí, kvalitu zvuku a elegantní design v jednom produktu. Je ideální volbou pro každého, kdo hledá jak vysokou kvalitu zvuku, tak i stylový vzhled svých hardware zařízení. ASUS ROG Delta S Core nastavuje v herním světě nový standard v oblasti pohodlí a lehkosti. S váhou pouhých 270 g jsou nejpohodlnějším modelem v sérii, což je ideální pro dlouhé herní maratony bez pocitu nepříjemné únavy. Díky ergonomickému designu a jemnému obemknutí ucha poskytují skvělý sed a pevnou fixaci, což je klíčové pro komfortní nošení po dlouhou dobu.

Většinu dne nosím sluchátka, buď kvůli práci, nebo volné zábavě. Proto mě překvapilo, že ani po deseti hodinách neustálého nošení jsem nepocítil žádný negativní vliv, jako jsou otlačeniny, pocení, bolesti uší nebo svíravý pocit. Díky schopnosti paměťové pěny přizpůsobit se tvaru ucha se tlak na uši snižuje, což zvyšuje potřebný a velmi důležitý komfort při dlouhodobém nošení. Tato vlastnost paměťové pěny je skvělá pro každodenní použití.

Komfortní kabelové připojení a flexibilní mikrofon

Náušníky, jejichž ovládací prvky jsou umístěny na levém uchu, jsou vybaveny robustním kabelovým připojením, které nabízí délku 1,5 metru. Pro ty, kdo dávají přednost delšímu dosahu, je k dispozici dodaný rozdvojovací kabel s oddělenými konektory pro mikrofon a sluchátka. Jenže potenciální nedostatek možnosti bezdrátového připojení přes Bluetooth může pro některé uživatele představovat zklamání.

Mikrofon integrovaný do náušníků ASUS ROG Delta S Core vyniká svou flexibilní konstrukcí a minimalistickým designem, což usnadňuje jeho použití. Ovládací prvky, jako je kolečko pro regulaci hlasitosti a tlačítko pro ztišení mikrofonu, jsou umístěny na spodní straně náušníků, což je praktické a intuitivní. I když náušníky poskytují spolehlivé kabelové připojení díky dodanému rozdvojovacímu kabelu, absence bezdrátové verze může být pro některé uživatele významným faktorem při rozhodování o koupi. Mikrofon je sice analogový a nemá systém potlačení hluku, ale získal certifikaci od TeamSpeaku a Discordu. To svědčí o jeho kvalitě a spolehlivosti pro komunikaci ve hrách.

ROG Delta S Core – kábl
ROG Delta S Core – siluetka
ROG Delta S Core – rychlé ovládání
ROG Delta S Core – Republic of Gamers
ROG Delta S Core – doplňky v balení

Jednou z největších předností sluchátek ASUS ROG Delta S Core je jejich kompatibilita s téměř všemi zařízeními, na kterých se dá hrát. To zahrnuje nejen chytré telefony a tablety, ale i herní konzole, jako jsou Xbox, PlayStation, Steam Deck či Nintendo Switch. Díky této univerzálnosti jsou ideální volbou pro hráče, kteří vyžadují vysokou kvalitu zvuku a pohodlí napříč různými platformami. Nyní se však dostáváme k tomu nejdůležitějšímu: jak hrají a co nabízejí? Všichni víme, že kvalitní zvuk dokáže povznést zážitky z poslechu hudby, hraní her a sledování filmů na úplně novou úroveň. Uznávaná značka ASUS proto přinesla pro všechny audiofilské nadšence a náročné uživatele ROG Delta S Core.

Tato sada je navržena tak, aby poskytovala nadupaný zvuk a precizní reprodukci, což je zajištěno díky špičkové technologii, která je zabudovaná do každého detailu. Klíčovým prvkem jsou 50mm ASUS Essence ovladače s neodymovými magnety, které garantují jasný a čistý zvuk v celém spektru frekvencí od 20 Hz do 40 000 Hz. Ve spojení s impedancí 32 ohmů a podporou 7.1 prostorového zvuku s technologií Windows Sonic se ASUS ROG Delta S Core řadí mezi ideální volby pro ty, kdo od svého zvukového vybavení očekávají skutečně výjimečný výkon.

Mají nějaké nedostatky?

Nejsem člověk, který by záměrně vyhledával nedostatky, ať už ve hrách, nebo produktech. Během psaní tohoto článku jsem však svůj postoj změnil a snažil se najít jakoukoliv maličkost, kterou bych mohl sluchátkům vytknout. Kromě absence bezdrátového připojení jsem nic nenašel. Zjistil jsem, že jsem absolutně nešikovný v nasazování, což přisuzuji svým velkým prstům. Abych byl ale upřímný, od ROG Delta S Core jsem toho moc neočekával. Proto jsem byl překvapen, jakou kvalitu tato červenočerná kráska nabízí.Předtím, než článek uzavřeme a přejdeme k hodnocení, rád bych něco upřesnil. Z recenze by mohl vzniknout dojem, že tvrdím, jak se jedná o nejlepší model všech dob, což není pravda. Osobně považuji Delta S Core za velmi kvalitní model v nižší cenové kategorii. Jejich pořizovací cena je totiž dva tisíce korun a za tuto cenu nabízejí opravdu solidní kvalitu. Pokud ovšem hledáte něco s více funkcemi, osobně bych doporučil ASUS ROG Theta 7.1, která stojí kolem pěti tisíc korun, nebo SteelSeries Arctis Nova Pro, jejichž cena se pohybuje kolem devíti tisíc korun.

ROG Delta S Core od společnosti Asus představuje vynikající volbu pro hráče, kteří vyhledávají sluchátka s vysokou kvalitou zvuku, pohodlným designem a univerzální kompatibilitou s různými zařízeními. Díky špičkové technologii a precizní reprodukci zvuku tento model nabízí skutečně výjimečný zvukový zážitek, ať už při hraní, poslechu hudby, komunikaci s přáteli, nebo sledování filmů. Ačkoliv se mohou objevit některé drobné nedostatky, ROG Delta S Core jsou skvělou investicí pro audiofilské nadšence a náročné uživatele.

Klady
  • design a komfort
  • kvalita zvuku
  • univerzální kompatibilita
  • nižší pořizovací cena / výkon
Zápory
  • absence možnosti bezdrátového připojení
0.0

Doporučujeme

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.