Série Ninja Gaiden a Dead or Alive nejspíše čeká reboot

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: igdb.com

Klasické série od vývojářů ze studia Team Ninja se podle všeho vrátí na moderní herní stroje. Na herním veletrhu G-Star, který se opětovně konal v jihokorejském Pusanu, to podle dostupných informací potvrdil přímo šéf této úspěšné vývojářské společnosti Fumihiko Yasuda.

Potěšující novinky se opírají o zprávu z korejského herního serveru Ruliweb, který zmiňuje, že Yasuda během prezentace o fungování svého studia ukázal i slide, na němž se objevily screenshoty právě z herních sérií Ninja Gaiden a Dead or Alive spolu s japonským nápisem „Budoucnost Teamu Ninja – rebooty populárních sérií“. Web Video Games Chronicle požádal společnost Koei Tecmo, pod niž Team Ninja spadá, o vyjádření, nicméně ta informace nepotvrdila ani nevyvrátila. Její mluvčí pouze konstatoval, že zatím není co oznamovat.

Šestý a zatím poslední díl bojovky Dead or Alive vyšel naposledy v roce 2019. Pověstně obtížná akční adventura Ninja Gaiden má podstatně delší odmlku, neboť poslední díl hlavní série, Ninja Gaiden 3: Razor’s Edge, vyšel roku 2013 a spin-off Yaiba: Ninja Gaiden Z o rok později. Loňského června se hráči dočkali alespoň (pohříchu nevalně) remasterované kolekce Ninja Gaiden: Master Collection.

V současnosti Team Ninja připravuje akční tituly Wo Long: Fallen Dynasty a Rise of the Ronin, které by měly být vydány v následujících dvou letech.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn