Mortal Kombat 1 – Shujinko

Shujinko se možná vrátí do Mortal Kombat 1 jako Kameo

10. 8. 2023
Zdroj náhledu: Comic Vine

Mortal Kombat 1 je podle mého názoru nejočekávanějším dílem série, neboť má přinést nové inovace v podobě mechanik, estetiky a návratu dřívějších postav. U posledního bodu se zastavíme, protože bylo oznámeno (ale nepotvrzeno), že by se do hry mohl vrátit další bojovník z 3D éry.Tuto hypotézu zveřejnil uživatel Redditu Bac736. Tvrdí, že viděl siluetu Shujinka, jednoho z posledních Kameo bojovníků ve hře, s otazníkem před sebou. Zároveň však uvádí, že v tuto chvíli nemůže sdílet žádné další informace a že kvůli možným právním komplikacím nemůže prozradit zdroj.

Mnozí fanoušci naproti tomu vnímají prohlášení leakera pozitivně, neboť již dříve předpověděl debuty Darriuse, Sektora a Cyraxe. Dědeček Shujinko se tak může navrátit jako Kameo bojovník. Pro ty z vás, kteří ho neznají, se ho pokusím stručně představit. Shujinko se poprvé objevil v MK: Deception v roce 2004 (a naposledy se objevil v MK: Armageddon v roce 2006) jako primární postava v režimu Konquest. Ačkoliv se nejedná o nijak zvlášť zajímavou postavu, má schopnost kopírovat dovednosti kohokoliv, na koho narazí. Kromě toho ho éterická duchovní entita známá jako Damashi oklamala, aby vyvolal dračího krále Onagu, kterého pak měl za úkol zničit. Většina fanoušků nesouhlasí s tvrzením spolutvůrce Eda Boona, že se jednalo o novou generaci Liu Kanga.

Je však třeba zdůraznit, že tato informace nebyla nijak ověřena, a proto je třeba ji brát s rezervou. Zda se jedná o pravdu, se možná dozvíme během obnovení Kombat Kastu nebo díky hostům na Gamescomu. Pokud jsou zprávy pravdivé, nevěřím, že návrat Shujinka je moudrá volba, vzhledem k tomu, že svět Mortal Kombat nabízí mnoho zajímavějších postav, jako je upírka Nitara, anarchistka Kira, zmíněný dračí král Onaga nebo třeba Skarlet.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.