Deadness – úvodka

Slovenský horor Deadness vás připoutá na invalidní vozík

20. 1. 2022
Zdroj náhledu: ALIEN studio

Slovenští vývojáři z ALIEN Studio představují svůj hororový kousek Deadness pro virtuální realitu. Zajímavou mechanikou je to, že se mezi mnoha nemrtvými nepřáteli budete pohybovat na invalidním vozíku, na který budete celou dobu připoutaní, abyste řádně pocítili strach z bezmoci utéct. Nepočítejte tedy se zběsilými naháněčkami, důraz bude kladen spíše na tichý postup a schovávání se. Prostředí kdysi tajného výzkumného ústavu ukrývá děsivou atmosféru a ještě děsivější tajemství… jak chcete zabít něco, co už dávno nežije?

Zdroj: ALIEN studio

Aby autoři vyšli vstříc i více citlivým hráčům, kterým se po chvíli hraní VR může dělat špatně, celou hru a veškeré pohyby budete ovládat pouze rukama. Ostatně ukázku hratelnosti můžete vidět ve videu níže. Z hlediska vizuální podoby se tvůrci snažili klást důraz na to, aby hra vypadala co možná nejvíce realisticky v různých směrech – grafika, intuitivní ovládání, atmosféra, pohyby aj. Přes to vše si nemohu pomoct a titul na mě působí velice podobným dojmem jako Outlast, což rozhodně není na škodu.

Deadness ani po čtyřletém vývoji nemá prozatím stanovené pevné datum vydání. Předběžně by se mělo jednat o první čtvrtletí tohoto roku, konkrétně o únor, jak naznačuje Steam. Samozřejmostí bude také slovenský dabing.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.