Sonic & Angry Birds náhled

Sonic a Angry Birds se střetávají!

19. 3. 2024
Zdroj náhledu: Sega

V roce 2023 koupila společnost Sega Sammy Holdings vývojářskou společnost Rovio, čímž se vývojáři stali dceřinou společností společnosti Sega Europe. Proč je tato zpráva tak zajímavá? Inu, protože Rovio stojí za legendární sérií Angry Birds.

Ačkoli se na oficiálním japonském účtu společnosti Sega objevila fotografie sochy Red stojící vedle ostatních maskotů společnosti Sega (viz níže), dosud nebyla vydána žádná zpráva, že by tento fakt měl mít vliv na hry. To se však změnilo, protože společnosti Sega a Rovio oznámily multiherní crossoverovou akci mezi Sonicem a Angry Birds na mobilních zařízeních.

Tato crossoverová akce má dokonce vlastní originální příběh, který zahrnuje spiknutí s cílem ukrást vejce Angry Birds. Rázem je omylem vytvořen portál mezi světem Angry Birds a světem Sonica. Sonic, Red a jejich skupiny přátel musí spolupracovat v pěti mobilních hrách, aby zastavili Dr. Eggmana. Akce bude obsahovat nové hratelné postavy, sběratelské předměty napříč značkami a exkluzivní odměny.

Ve hře Sonic Forces se Sonic a Red spojí, aby sbírali prsteny a power-upy, získali body a porazili Dr. Eggmana. Pokud budete sbírat karty postav, můžete si odemknout Reda a Chucka jako hratelné postavy. Red a Chuck se také připojí k další aktivní mobilní hře Sonic, Sonic Dash, kde jsou hratelnými postavami, které se mohou připojit k vaší soupisce prostřednictvím bezplatných i prémiových metod. Sonic Dash také přidává sběratelské předměty s tematikou Angry Birds.

Co se týče hry Angry Birds, Angry Birds 2 přidává čepice Sonic Friends, kterými můžete své Angry Birds vybavit a které jim poskytnou zvýšení výkonu. Hráči Angry Birds 2 si také mohou zahrát dobrodružství, které v doslovném překladu znamená „Jsi příliš pomalý“. To je dostupné, pouze pokud máte nasazený správný klobouk u vašich okřídlených hrdinů.

Klobouky se získávají prostřednictvím herní věže štěstí. Ve hře Angry Birds Dream Blast se hráči mohou těšit na akci Sonic's Flash Race, která přidává 10 úrovní ságy, v nichž je možné závodit s „vysněnými“ odměnami. A konečně, Angry Birds Friends získává 30 úrovní se sonicovskou tematikou, které jsou založeny na lokalitách a postavách ze série Sonic.

Multiherní crossoverová akce Sonic x Angry Birds probíhá od 14. března do 21. března. Všech pět her – Sonic Forces, Sonic Dash, Angry Birds 2, Angry Birds Dream Blast a Angry Birds Friends – je k dispozici pro iOS a Android prostřednictvím App Store, respektive Google Play.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.