Sony: CoD by mohlo být na Xboxu chybové

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: igdb.com
Společnost Sony se nedohodla na desetileté smlouvě pro sérii Call of Duty. Britský antimonopolní úřad CMA zveřejnil odpověď společnosti Sony na návrh opatření Microsoftu v souvislosti s fúzí se společností Activision. Zatímco Microsoft již podepsal desetiletou dohodu s firmami Nintendo a Nvidia o pokračování vydávání her Call of Duty na jejich platformách, společnost Sony podobnou dohodu rázně odmítla. Teď už víme proč.

Ve zprávě CMA společnost Sony uvedla, že odmítla desetiletou dohodu s Microsoftem, protože by společnost nemusela být schopna zaručit kvalitu hry Call of Duty na platformě PlayStation. Konkrétně se Sony domnívala, že by Microsoft mohl vyvinout horší verzi Call of Duty pro PlayStation tím, že by na její vývoj najal méně kvalifikované nebo hůře schopné vývojáře.

Zdroj: CMA zpráva

Společnost Microsoft by mohla vydat verzi Call of Duty pro PlayStation, ve které se chyby objeví až v poslední úrovni hry nebo po pozdějších aktualizacích. I kdyby se takové zhoršení podařilo rychle odhalit, oprava by pravděpodobně přišla moc pozdě a herní komunita by mezitím ztratila důvěru k systému PlayStation jako k místu, na němž lze Call of Duty hrát. Jak ukazuje Modern Warfare II, série Call of Duty se nejčastěji kupuje v prvních týdnech po vydání. Pokud se ukáže, že na systému PlayStation funguje hůře než na konzoli Xbox, fanoušci Call of Duty by se mohli rozhodnout pro Xbox ze strachu, že budou hrát svůj oblíbený titul na druhořadém nebo méně konkurenceschopném hřišti.

Zdroj: Volný překlad

Je několik oprávněných obav, že Call of Duty na Xboxu má nepatrné výhody. Nicméně je nepravděpodobné, že by vedly k firemní strategii, jež by poškozovala titul na PlayStationu a připravovala vlastníka platformy a vydavatele o příjmy.

Zdroj: CMA zpráva

Společnost Sony se rovněž znepokojuje tím, že si Microsoft ponechá Call of Duty na Xbox Game Pass a Sony nebude moci nabídnout titul ve své vlastní službě PlayStation Plus. Oproti tomu společnost Microsoft ve svém vlastním podání k CMA tvrdí, že „jakákoliv hra CoD v rámci předplatného od Microsoftu je způsobilá pro zařazení do služby předplatného od Sony, a to ve stejnou chvíli a na stejnou dobu.

Zdroj: TheVerge

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn