PlayStation 5 – Sony konzole

Sony potvrzuje, že chystá další porty svých her na PC

30. 4. 2023
Zdroj náhledu: Sony

Hráči, kteří zůstávají věrní počítačům, ale přesto závistivě pokukují po oceňovaných exkluzivních titulech z PlayStationu, se mohou zaradovat. Společnost Sony totiž ve své zprávě o hospodářských výsledcích za fiskální rok 2022 zmiňuje, že bude majitele PC dále zásobovat porty svých first-party her. „Plánujeme vydat velký titul Marvel's Spider-Man 2 a zároveň chceme pokračovat ve vytváření nových značek, vydávání her z našeho katalogu pro PC a posilování rozvoje předplatitelských online služeb,“ píše se ve zmíněné zprávě.

Exkluzivní hry, které nikdy oficiálně nezavítaly na jinou platformu, byly součástí konzolového trhu od jeho počátků až do nedávné minulosti. Již během minulé generace konzolí však tuto letitou strategii zcela opustil Microsoft, když se všechny hry dostupné na Xboxu rozhodl zároveň vydávat i pro PC (z tohoto pravidla stále existuje několik výjimek, mezi nimiž lze jmenovat třeba Halo 5, kolejnicovou střílečku Crimson Dragon nebo primárně multiplayerovou akci CrossfireX). Sony si až donedávna u svých first-party titulů exkluzivitu držela, neboť jejich popularita mezi hráči i kritiky dodávala značce PlayStation prestiž. Nyní však i japonský herní gigant dosavadní praxi přehodnocuje a je za to odměňován tučnými výdělky.

Klasické exkluzivní hry, které ani s časovým odstupem nevyjdou na jiných platformách, si tak dosud hýčká jen tradičně konzervativní Nintendo.

Tagy:

Miroslav Libicher

S videohrami má zkušenosti už více než čtvrt století. Začínal u klasik pro DOS a arkádových automatů na poutích. Ačkoli se dlouho vyhýbal konzolím, preferuje spíše akčnější druhy her a příliš si nerozumí s multiplayerovými a kompetitivními tituly. Zajímá ho herní historie v různých světových regionech. Na hry přitom nahlíží především jako na kulturní artefakty, jejichž hlavním cílem je poskytovat hráčům nové zkušenosti a vyvolávat emoce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.