Sony potvrzuje, že chystá další porty svých her na PC

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Sony
Hráči, kteří zůstávají věrní počítačům, ale přesto závistivě pokukují po oceňovaných exkluzivních titulech z PlayStationu, se mohou zaradovat. Společnost Sony totiž ve své zprávě o hospodářských výsledcích za fiskální rok 2022 zmiňuje, že bude majitele PC dále zásobovat porty svých first-party her.
„Plánujeme vydat velký titul Marvel’s Spider-Man 2 a zároveň chceme pokračovat ve vytváření nových značek, vydávání her z našeho katalogu pro PC a posilování rozvoje předplatitelských online služeb,“ píše se ve zmíněné zprávě.
Exkluzivní hry, které nikdy oficiálně nezavítaly na jinou platformu, byly součástí konzolového trhu od jeho počátků až do nedávné minulosti. Již během minulé generace konzolí však tuto letitou strategii zcela opustil Microsoft, když se všechny hry dostupné na Xboxu rozhodl zároveň vydávat i pro PC (z tohoto pravidla stále existuje několik výjimek, mezi nimiž lze jmenovat třeba Halo 5, kolejnicovou střílečku Crimson Dragon nebo primárně multiplayerovou akci CrossfireX). Sony si až donedávna u svých first-party titulů exkluzivitu držela, neboť jejich popularita mezi hráči i kritiky dodávala značce PlayStation prestiž. Nyní však i japonský herní gigant dosavadní praxi přehodnocuje a je za to odměňován tučnými výdělky.
Klasické exkluzivní hry, které ani s časovým odstupem nevyjdou na jiných platformách, si tak dosud hýčká jen tradičně konzervativní Nintendo.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn