Ubisoft – rainbow

Společnosti Bungie a Ubisoft podaly žalobu na tvůrce a prodejce cheatů

3. 8. 2021
Zdroj náhledu: Ubisoft

Obě společnosti podaly žalobu na známé tvůrce cheatů pod přezdívkou Ring-1 kvůli prodeji nelegálních pomocníků do her Destiny 2 a Rainbow Six Siege. Ring-1 nabízí cheaty prostřednictvím týdenního předplatného, které podvodníka vyjde na přibližně 25 eur pro hru Rainbow Six Siege od společnosti Ubisoft, což rozhodně není malá částka. Jak je ale vidno, pro výhody ve hrách jsou hráči ochotni zaplatit prakticky cokoliv. Za zmíněnou částku obdrží podvodník například aimbot, nástroje pro zobrazování polohy a zdraví ostatních hráčů, úpravu zbraní včetně zpětného rázu, speciální nůž pro zabití protivníků na opačné straně mapy a hardwarový ID spoofer pro ochranu proti banu.

Co se týče hry Destiny 2 od Bungie, tam balíček podvodníka vyjde na 30 eur a zahrnuje PvP aimbot, nekonečnou munici, zobrazování informací o protivnících a taktéž ochranu proti zabanování. Ring-1 se však nesoustředí jen na zmíněné dvě hry, v nabídce mají i balíčky do her PUBG, Rust, Apex Legends, Escape from Tarkov, Hunt: Showdown, Dead by Daylight, Call of Duty a mnoha dalších.

Společnosti Ubisoft a Bungie podaly žalobu již 23. července u kalifornského soudu, kde bylo vysloveno několik jmen, která podle nich patří do skupiny Ring-1. Konkrétně se jedná o lidi s přezdívkami Krypto, Overpowered a Berserker. Podle Ubisoftu a Bungie tito podvodníci kazí herní zážitek ostatním hráčům a taktéž celkový byznys obou společností. Žaloba zahrnuje i poškození ochranné známky, jelikož názvy cheatovacích balíčků obsahují názvy samotných her (Destiny 2 Cheats a R6S Cheats). Co naopak žaloba nezahrnuje, je výše škody, kterou Ring-1 způsobil, pravděpodobně se však bude jednat o částku v řádech milionů dolarů. O výši způsobené škody rozhodne soud v samotném řízení.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.