Star Wars Dark Forces - náhled

Star Wars: Dark Forces Remaster dorazí v prvním kvartále příštího roku

25. 10. 2023
 

Remasterovaná verze klasiky Star Wars: Dark Forces dorazí 28. února 2024 na platformu Steam a konzole Playstation 4, Playstation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

První zmínka o vylepšené verzi se objevila v srpnu letošního roku, kdy vývojáři ze studia Nightdive Studios vydali trailer, který existenci remasteru první hry ze stejnojmenné filmové série potvrdil. Původní Star Wars: Dark Forces vyšel v roce 1995, a přestože je originální verze k dispozici i na Steamu, není garantována stoprocentní funkčnost na moderních systémech a hardwaru. Vydání vylepšené verze tak rozhodně dává smysl. A v čem že bude Star Wars: Dark Forces Remaster lepší než originál?

Podle dostupných informací obdrží nová verze 4K rozlišení, až 120 snímků za vteřinu nebo podporu hraní na gamepadu, což je také důvodem vydání konzolové verze. Samozřejmě nebude chybět značně vylepšený vizuál či podpora achievementů. Jen dodejme, že studio Nightdive Studios má již několik úspěšných remasterů za sebou. Můžeme jmenovat například první System Shock či podíl na remasteru Quake II.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.