Star Wars hra od tvůrců Detroit: Become Human?

Share on facebook
Sdilet
Share on twitter
Sdílet
Share on linkedin
Sdílet
Zdroj: Tom Henderson/Twitter

Studio Quantic Dream stojí za mnoha úspěšnými adventurami, které patří k tomu nejlepšímu, co lze v tomto žánru najít. Kdo by někdy aspoň neslyšel o hrách jako Heavy Rain, Beyond: Two Souls nebo novějším veleúspěšném Detroit: Become Human?

Těmto hrám je společný způsob ovládání a hratelnost, kdy rozhodujete o vývoji příběhu prostřednictvím quick-time eventů. Akční prvky jsou v těchto hrách spíše upozaděné. Tento přístup se však právě může změnit. Několik leakerů totiž tvrdí, že vývojáři v Quantic Dream pracují na nové hře, zasazené do univerza Star Wars.

Quantic Dream SW Detroit

Zdroj: Quantic Dream

Spekulace za spekulací

První, kdo s tímto tvrzením přišel, byl youtuber Gautoz, podle nějž Quantic Dream uzavřeli smlouvu s Disney. 19. 9. pak vyšel článek na stránce dualshockers.com s dalšími informacemi od nespecifikovaného zdroje z Quantic Dream, jenž prý uvádí, že na tomto novém projektu studio pracuje již 18 měsíců.

Další, ještě zajímavější informace nyní přináší server Kotaku, tentokrát s odvoláním na nejmenovaný zdroj blízký Quantic Dream. Podle něj bude nový projekt zaměřen více na akci a možná bude dokonce zahrnovat prvky otevřeného světa a multiplayeru. To jsou ovšem velmi povšechné informace, a pokud by tento insider byl s projektem skutečně obeznámený, musel by o hře vědět více – pokud tedy hra samotná je už v reálném vývoji, a ne pouze na papíře (to by však měla, jestli na ní studio pracuje už jeden a půl roku – podle tohoto zdroje serveru Kotaku).

Pokus vytěžit slavnou značku?

Quantic Dream je francouzská firma a má také svoji kanadskou pobočku v Montrealu, která podle Kotaku může být pro vývoj neoznámené hry zásadní. Byla založena v tomto roce a podle Kotaku nabírá lidi z dalších velkých studií, jako je Ubisoft či Eidos Montreal, jež mají s vývojem akčních her bohaté zkušenosti.

Hrám na motivy Star Wars se v poslední době daří, respektive do nich putuje mnoho peněz. Tituly jako Battlefront II a Jedi: Fallen Order jsou tak možná úspěšnější než například nová filmová trilogie, jež je mnoha fanoušky odsuzována, přestože do ní nateklo peněz neméně.

Podívejte se na naše recenze a články zabývající se Star Wars v herní podobě.

Zdroj: Kotaku

Share on facebook
Sdilet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn