Starfield - cestováni vemírem

Starfield již dokázal překonat Skyrim

11. 9. 2023
Zdroj náhledu: Bethesda Game Studios

Není pochyb o tom, že i přes některé nedostatky a chyby je Starfield úspěšnou hrou. To dokazuje i nedávný rekord šesti milionů hráčů, což je v historii Bethesdy za tak krátkou dobu vůbec nejvíc. Tím však Starfield rozhodně nekončí. Za uplynulý víkend totiž titul v jednu chvíli hrálo kolem 325 000 hráčů současně, což je více než za celou historii Skyrimu. Nejvyšší vrchol posledního The Elder Scrolls činí 287 411 hráčů.

Stále se však nejedná o nejvyšší vrchol v historii Bethesdy a existuje hra, kterou možná Starfield dokáže překonat, ale možná taky ne. Tím titulem není nic jiného než Fallout 4, jehož nejvyšší počet čítá 472 962 souběžných hráčů. I přesto, že k absolutnímu vrcholu chybí Starfieldu něco kolem 150 000 hráčů, je to bezesporu pro Bethesdu velký úspěch. Překonat Skyrim, jednu z nejoblíbenějších her vůbec, za tak krátkou dobu není jen tak, nehledě na fakt, že poslední díl The Elder Scrolls se doteď těší velké oblibě, i vzhledem k hromadě modů, které tento titul nabízí.

Bude rozhodně zajímavé sledovat, na jakém vrcholu skončí Starfield a zdali překoná i vzdálený rekord Fallout 4. Je ale potřeba si uvědomit, že Starfield je k dispozici také v rámci Game Passu, tudíž některé jeho rekordy mohou být malinko zkreslené. Naši recenzi na hru si budete moci přečíst již brzy.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.