Stray – převozník

Stray potvrzuje červencové datum vydání

3. 6. 2022
Zdroj náhledu: BlueTwelve Studio

Je to konečně tady, vývojáři z BlueTwelve Studio už nemohli nadále mlčet po tom, co před pár dny uniklo velmi pravděpodobné datum vydání jejich cyberpunkové kočičí hry Stray. Na včerejší prezentaci State of Play se objevil krátký trailer, během kterého jsme se dozvěděli zase o kousek víc z této očekávané hry z pohledu třetí osoby… tedy z pohledu třetí kočky?

Trailer nám umožňuje nahlédnout do tohoto prapodivného neonového města, které již dávno neobývají lidé. Zajímavé je sledovat rozrušené roboty, jakmile kočku spatří. Z ukázek je jasně vidět, že tyto drobné šelmy zde nejsou vítány, ale proč se jich místní obyvatelé tolik bojí? Svět kolem vypadá fantasticky a totéž si dovolím říci také o stokách a kanálech, kde se nám do cesty postaví různí protivníci. Prostředí je detailní, rozmanité a přímo dělané pro průzkum z výšin. Celou atmosféru navíc podtrhují typické kočičí zvuky, které jejich milovníky ihned dostanou do kolen!

Třešničkou na závěr byl konec traileru, kdy se potvrdily všechny spekulace a domněnky. Stray skutečně vyjde 19. července na PC a PlayStation. Všichni netrpěliví fanoušci jistě jásají radostí, přece jen tento indie titul vypadá nádherně. Na Steamu si hru můžete už nyní přeobjednat s 10% slevou za necelých 25 euro.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.