Dagon – Logo

Strhující hororově laděná adventura Dagon je tu, a navíc zdarma!

28. 9. 2021
Zdroj náhledu: Bit Golem

Kreativní tým studia Bit Golem přinesl minulý týden na světlo světa hororovou adventuru Dagon, adaptaci stejnojmenné krátké povídky od jednoho z mistrů hororového žánru H. P. Lovecrafta. Vesmírně laděný děj se odehrává v morfinem zmámené mysli bývalého lodního kapitána a podle všeho se jedná o poměrně přesnou kopii původního knižního díla.

Připravte se však spíše na příběhově zaměřenou point-and-click adventuru, která vás bude provázet jakýmsi interaktivním vyprávěním, než abyste dostali zcela volnou ruku a děj hry mohli nějak zásadně ovlivnit na základě vlastních akcí.

Dagon je aktuálně na Steamu zcela zdarma a k jeho dokončení vám bude stačit zhruba půl hodinky, což zní jako ideální kombinace k oživení chladného podzimního odpoledne. V říjnu tohoto roku by navíc měla navíc přijít i podpora rozhraní VR. Pokud Dagon vyzkoušíte a zalíbí se vám, máte možnost v rámci hry zakoupit za 3,99 € DLC obsahující audioknihu a e-book, čímž můžete finančně podpořit tvůrce a jejich budoucí projekty.

Zdroj: Bit Golem

Pokud jste příznivci hororových světů H.P. Lovecrafta, nejspíš oceníte, že Dagon byl kromě své knižní podoby v roce 2001 také zfilmován, nicméně hodnocení tohoto španělského hororu není nijak závratné, proto jeho zhlédnutí necháme asi skalním fanouškům.

Pokud rozmýšlíte, zda si hororový výlet do drogami pomotané mysli lodního kapitána vyzkoušet v herní podobě, určitě neváhejte, kromě půl hodiny času nemáte co ztratit.

Zdroj: pcgamer.com


Článek pro Gaming Professors napsala Adéla Vránová.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.