Mouse – nepřítel před námi

Střílečka Mouse se inspiruje starými klasikami

15. 5. 2023
Zdroj náhledu: Fumi Games

Před pár dny se objevil první teaser na novou akční střílečku z pohledu první osoby od nezávislého polského studia Fumi Games s názvem Mouse. První ukázky se rychle začaly šířit internetem a staly se senzací na sociálních sítích. Není tak divu, že se titul brzy nato objevil na Steamu. Mouse mnohým připomíná, jako by starý dobrý Doom dostal facelift a místo do pekla se vydal do ulic zkorumpovaného města okupovaného myšími mafiány. Hra, jak je na první pohled dost zřejmé, se inspiruje starými animacemi z třicátých let minulého století a vypadá, jako by doslova vypadla z dílny Walta Disneyho. Estetika se velmi snaží o retro vzhled, stejně tak jako například populární Cuphead.

Pokud patříte k těm, kteří se nové střílečky už nemohou dočkat, počítejte s nutnou dávkou trpělivosti. Záběry ze hry jasně ukazují, že je prozatím ve velmi rané fázi vývoje. Studio Fumi Games aktuálně pracuje ještě na dalším slibném projektu, který vývoj Mouse jistě ovlivní. Přesto jsou vývojáři na trhu nováčci a těžko říct, jaký ze dvou chystaných titulů nakonec bude jejich debutový. Jedno je však jisté, za pár dní ukázky viděly statisíce lidí, a tak není třeba pochybovat o tom, zda si dokáže najít cestičku mezi mainstreamem. Na Steamu si oba kousky můžete přidat do seznamu přání, aby vám nic neuniklo. Oficiální data vydání jsou totiž stále ve hvězdách.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.