Tainted Grail: The Fall of Avalon budí hrozné rozpaky

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: IGDB.com
Když se hry nebo filmy vzájemně inspirují, bývá to většinou propadák. Hra Tainted Grail: The Fall of Avalon se inspirovala stejnojmennou a celosvětově úspěšnou deskovou hrou, která už sama o sobě stojí na silném příběhu, parádních roguelike prvcích a samozřejmě grindu. Nějak se tak přece muselo počítat s tím, že se videohra povede. Bohužel opak je pravdou, první ukázky budí především rozpaky.
Záběry sice nabízí neskutečně temnou a zajímavou atmosféru, ale zbytek působí tak nějak levně a divně. Animace doslova vypadají, jako kdyby si plácly se starým Wolfensteinem z přelomu tisíciletí a jenom k tomu obrousily hrany, aby to vypadalo aspoň trošku moderně. Nehledě tedy na to, jak pomale vše působí a jak se to prostě táhne.
Co ale v prvních ukázkách jasně dominuje, je hudební podkres. Jde vidět, že i v traileru se tvůrci naplno vyřádili, a tak tento milý doprovod hru aspoň trošku pozvedává. Jinak nevíme bohužel skoro nic, kromě toho, že nás čeká otevřený svět plný různých fantasy říší se spoustou úkolů, kde budeme jako hráči muset dělat velice složité volby. Doufejme, že se vše vyřeší v early accessu a nás čeká solidní hra. Minimálně ta deskovka si to zaslouží.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn