Tainted Grail The Fall of Avalon

Tainted Grail: The Fall of Avalon budí hrozné rozpaky

29. 8. 2022
Zdroj náhledu: IGDB.com

Když se hry nebo filmy vzájemně inspirují, bývá to většinou propadák. Hra Tainted Grail: The Fall of Avalon se inspirovala stejnojmennou a celosvětově úspěšnou deskovou hrou, která už sama o sobě stojí na silném příběhu, parádních roguelike prvcích a samozřejmě grindu. Nějak se tak přece muselo počítat s tím, že se videohra povede. Bohužel opak je pravdou, první ukázky budí především rozpaky.

Záběry sice nabízí neskutečně temnou a zajímavou atmosféru, ale zbytek působí tak nějak levně a divně. Animace doslova vypadají, jako kdyby si plácly se starým Wolfensteinem z přelomu tisíciletí a jenom k tomu obrousily hrany, aby to vypadalo aspoň trošku moderně. Nehledě tedy na to, jak pomale vše působí a jak se to prostě táhne.

Co ale v prvních ukázkách jasně dominuje, je hudební podkres. Jde vidět, že i v traileru se tvůrci naplno vyřádili, a tak tento milý doprovod hru aspoň trošku pozvedává. Jinak nevíme bohužel skoro nic, kromě toho, že nás čeká otevřený svět plný různých fantasy říší se spoustou úkolů, kde budeme jako hráči muset dělat velice složité volby. Doufejme, že se vše vyřeší v early accessu a nás čeká solidní hra. Minimálně ta deskovka si to zaslouží.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.