Tainted Grail The Fall of Avalon ar1

Tainted Grail: The Fall of Avalon – plány do budoucna

4. 5. 2023
 

Očekávané Skyrim-like RPG Tainted Grail The Fall of Avalon, ve kterém se vydáte do temného universa krále Artuše je momentálně ve fázi předběžného přístupu. V rámci vývoje a od uvedení do předběžného přístupu proběhlo již mnoho změn, které se setkaly s kladnou odezvou komunity. Vývojáři ze studia Questline nedávno zveřejnili roadmapu, nebo spíš výčet věcí, na které se v rámci tohoto titulu můžeme těšit. Zároveň však dodávají, že nic není „vytesáno do kamene“ a konečný výčet se může ještě hodně lišit, a to v obsahovém, tak i časovém spektru. 

„Moc vám děkujeme za to, že jste hru hráli a že jste se na nás obrátili se svými připomínkami – četli jsme vše, co jste nám řekli, a podle toho jsme upravili naše plány do budoucna.“ – Questline

Tainted Grail The Fall of Avalon 44

První velká aktualizace s sebou přinese i jeden neblahý dopad. Ano, tušíte správně, dojde k výmazu uložených pozic. Tato aktualizace by měla přijít zhruba za tři měsíce. V rámci ní dojde k následujícímu:

 • Oprava technických problémů spojených s výkonem hry.
 • Oprava známých chyb v rámci nefunkčních úkolů a to jak ve spojitosti s předměty, tak ve spojitostí s různými specifickými akcemi či rozhovory.
 • Vylepšením projde také umělá inteligence nepřátel, kteří by měli více spolupracovat v rámci boje. S tím je spojeno i vylepšení obecného boje v rámci chování nepřátel proti hráči. Z toho vyplývá, že nepřátelé na vás nebudou jen tupě nabíhat a snažit se vás zranit.
 • Změnou projdou různé prvky v rámci čísel, různých statistik a herní ekonomiky.
 • Bude přidáno i mnoho různých útočných stylů, boj s dýkami, bodnutí z úkrytu apod. Měly by být stejné jako ve Skyrimu, ale zde zatím neimplementované, na což jsem poukazoval v recenzi předběžného přístupu. 
 • Přibydou zároveň úplně nové funkce, jako hlídkující nepřátelé v otevřeném světě.
 • Přidání zlodějství a všeho s ním spojeného, tedy vybírání kapes apod.
 • Můžete se těšit na systém reputace u frakcí, které v rámci splněných, odmítnutých nebo „neadekvátně“ splněných úkolů budou na tyto fakty reagovat svou přízní, nebo dokonce i agresí vůči vám.
 • V rámci grafiky se objeví specializované animace a VFX.
 • Vylepšením si projde také zvuk a jeho kvalita.
 • Dle slov vývojářů, „pokud vše půjde dobře,“ bude ve hře v budoucnu možné jezdit na koni, sázet plodiny, chytat ryby a samozřejmě mít i vlastní bydlení.

Více podrobností naleznete zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.