The Lord of the Rings: Gollum se připomíná

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: igdb.com

Hra, která při svém oznámení v roce 2019 potěšila všechny fanoušky tohoto univerza, je do jisté míry trochu záhadou. Původně měl titul vyjít již v roce 2021, nicméně přišlo odložení kvůli dalším věcem, které měli vývojáři z Daedalic Entertainment na starost. The Lord of the Rings: Gollum vzniká ve spolupráci s Middle-earth Enterprises a jeho vydání je za rohem

Gollum stealth art

Zdroj: igdb.com

Příběh se odehrává během úvodních kapitol zásadního díla J. R. R. Tolkiena, Společenstvo prstenu, a vypráví o tom, jak se Glum vydává na cestu Středozemí, aby získal zpět Prsten moci, který mu byl během událostí v Hobitovi ukraden Bilbem Pytlíkem.

Společnosti Daedalic Entertainment a Nacon zveřejnily první záběry ze hry LOTR: Gollum. V krátkém traileru můžete vidět titulní postavu, jak se plíží temnými doly a prochází těsnými roklemi, aby unikla skřetům, lidem, a dokonce i děsivým Prstenovým přízrakům (Ringwraiths) na své cestě za svým miláčkem. Hra ukazuje, že Glum musí nejen opatrně našlapovat, aby se vyhnul nepřátelům, ale že také bojuje se svým starým hobitím já, Sméagolem.

V celém traileru můžete vidět známé tváře, jako jsou elfové z Temného hvozdu a skřeti z Mordoru. Je na hráči, jak se s klíčovými momenty vypořádá, protože LOTR: Gollum od hráčů očekává, že budou řídit Glumovo duševní zdraví a rozhodovat se, jak se k dané situaci postavit. Fanoušci se také poprvé dočkali pohledu na stálici série, Gandalfa, v akci, i když se zdá, že čaroděj si odpustil tradiční šedý oděv a místo toho je zahalen do modrého hábitu. Není jasné, zda se jedná o tvůrčí rozhodnutí, nebo o rozhodnutí, které bude mít význam pro příběh.

Daedalic se v rámci hry rozhodl pro příběhové akční RPG. V této fázi však zůstává nejasné, zda se LOTR: Glum vyhne boji úplně, a bude se tedy jednat spíše o stealth akci, nebo zda bude dobrodružství doplněno nějakou formou soubojů s bossy.

Není pochyb o tom, že LOTR: Gollum vypadá odlišně od předchozích akčních her. V celém traileru převládá důraz na stealth, nicméně fanoušky potěší, že jsou do hry zahrnuty i rozpoznatelné postavy a že se rozšiřuje rozsáhlý lore, který stanovila původní trilogie, i když ještě není jasné, jak budou NPC společníci s Glumem interagovat.

Titul dorazí na PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One a Xbox Series X/S již 1. září. Vydání verze pro Nintendo Switch je plánováno na rok 2022.

Zdroj: gamerant.com

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn