TUNIC – přijmi můj dar

Tunic má ještě nějaká neodhalená tajemství

30. 12. 2022
 

Tunic je tuze roztomilá akční adventura o nebojácném lišákovi hledajícím tajemství záhadného ostrova, která vyšla relativně nedávno. Z dílny jednoho jediného vývojáře jménem Andrew Shouldice byl titul vypuštěn do světa v březnu tohoto roku a je to ten samý vývojář, který nyní tvrdí, že hra nabízí ještě nějaká dosud neodhalená tajemství… ale ne ta v materiálním smyslu. Je nad slunce jasné, že velká inspirace pochází od The Legend of Zelda a stejně tak i Tunic hráčům nabízí bohatý svět plný pokladů a skrytých tajemství. Shouldice v rozhovoru pro IGN popisuje, že „v určitém okamžiku se změní to, co lze považovat za tajemství“. To znamená, že i když ve hře objevíte všechny truhly s poklady a skryté cesty, stále je v ní co najít. I když nejde o věci materiálního původu, ale o ty, co mají nějaký zvláštní význam.

Andrew Shouldice nad vývojem strávil sedm dlouhých let a v rozhovoru dále popisuje, že tato neodhalená tajemství jsou spíše určena pouze jemu, protože on sám moc dobře ví, kolik srdce do tohoto projektu vložil. Pokud však chcete odhalit i tyto chybějící střípky celé skládačky, hodně štěstí! Malou nápovědou by vám mohl být přiložený tweet. Tunic si rozhodně zaslouží obdiv a neměl by minout žádného milovníka akčních logických adventur s pohlcujícím příběhem. Pokud si stále nejste jisti, zda je Tunic hrou přímo pro vás, mrkněte na naši recenzi.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.