GTA 6 – logo

Uniklo velké množství záběrů z testovací verze GTA 6

19. 9. 2022
Zdroj náhledu: Rockstar Games

Na fanouškovském diskusním fóru série Grand Theft Auto se objevilo ke stažení více jak 90 videí, která podle tvrzení jejich původce, uživatele se jménem teapotuberhacker, mají pocházet z testovacího buildu GTA 6.

UPDATE: Rockstar pravděpodobně zakročil a původně vložené video bylo smazáno.

Ačkoli je záběrech vidět mnoho nedodělků a 3D modely zjevně přejaté z GTA 5, objevují se na nich i nové dialogy, které svou technickou kvalitou působí přesvědčivě. Autenticitu leaku nakonec potvrdil renomovaný herní novinář Jason Schreier, který situaci konzultoval se svými zdroji v Rockstaru. Schreier zároveň celou událost nazývá jedním z největších úniků v historii videoher. Jednotlivé záběry se velmi rychle rozšířily napříč sociálními sítěmi, takže je skutečně snadno představitelné, že lidé v Rockstar Games a Take-Two neprožívají zrovna nejradostnější dny své kariéry. Zveřejněné materiály naznačují, že by se nová hra mohla odehrávat ve Vice City, nicméně je zároveň zjevné, že vývoj GTA 6 je teprve v rané fázi a nelze tak mnoho soudit o podobě výsledného produktu.

Vzhledem k tradičně vysokým ambicím vývojářů je pravděpodobné, že na hotovou hru si budeme muset počkat ještě pár let.

Miroslav Libicher

S videohrami má zkušenosti už více než čtvrt století. Začínal u klasik pro DOS a arkádových automatů na poutích. Ačkoli se dlouho vyhýbal konzolím, preferuje spíše akčnější druhy her a příliš si nerozumí s multiplayerovými a kompetitivními tituly. Zajímá ho herní historie v různých světových regionech. Na hry přitom nahlíží především jako na kulturní artefakty, jejichž hlavním cílem je poskytovat hráčům nové zkušenosti a vyvolávat emoce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.