Zahradní Říše - desková hra

Už můžeme prozkoumat Zahradní říše s TTGames

19. 10. 2023
Zdroj náhledu: TTGames

Vydavatelství deskových her TTGames je sice nováčkem na našem trhu, jejich dosavadní portfolio je ale více než zajímavé. Najdeme v něm klasiku od Bruna Cathaly Abyss, Ecos: První kontinent od Johna D. Claira nebo vílí Zahradní říše. 

V Zahradní říši se 2–4 hráči od 10 let ocitnou na 60–75 minut v kůži jednoho z národů lidiček, kteří se snaží vybudovat příbytky ve spadaném listí a suché trávě. Bohužel tu jsou ale i ostatní národy, se kterými budete soupeřit o vliv v sedmi strategických koutech zahrady. Během herní partie před vámi doslova vyroste krásné 3D městečko. Hra je unikátní tím, že vybíráte nejen to, co budete ve svém tahu provádět vy, ale i co budou dělat vaši soupeři. Lokace akce, kterou vykonáte, totiž přímo určuje akci, kterou musí provést váš soupeř. A vy vybíráte, který z nich to bude.  

Zahradní říše vytvořila autorská dvojice Rémi Saunier a Nathalie Saunier a jde o jejich první velkou hru. Ilustrátor Maxime Morin sice také na mnoha hrách zatím nepracoval, jeho vizuální styl je ale velice výrazný. Vždyť koho by neuchvátily Codex Naturalis, Příští stanice: Londýn nebo žhavá a výborně hodnocená novinka letošního veletrhu SPIEL Essen Faraway? Původní francouzský vydavatel Bombyx je pak veteránem v deskoherním oboru. Papírové moře, Abyss, Takenoko, Codex Naturalis, Světlonoš nebo Knarr. To je jen pár skvělých her, které vyšly právě od Bombyxu.  

Výroba Zahradní říše byla již ukončena a tento týden se bude odesílat do speciálek spolu s promo kartou Školka. Tak co, těšíte se, až se stanete Elfeny, spojenými s duchy přírody a tradicemi předků? Budete využívat lidské technologie v kůži Mekasů? Co se takhle sesypat na vaše nepřátele pomocí hmyzích technik Pterygotů? Nebo si snad troufnete i na lasičky či jezevce jako nebojácní Izagajové?

Zdroj: Bombyx

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.