Hell Is Us – logo

Výtvarný ředitel her Deus Ex odhaluje novou hru

13. 4. 2022
Zdroj náhledu: Rogue Factor

Výtvarný ředitel Jonathan Jacques-Belletête, známý především jako výtvarný ředitel her Deus Ex: Human Revolution a Deus Ex: Mankind Divided od společnosti Eidos Montreal, vytváří ve společnosti Rogue Factor – vývojáři her Mordheim: City of the Damned a Necromunda: Underhive Wars – novou hru s názvem Hell Is Us.

Hell Is Us je dosud nejambicióznějším projektem a na rozdíl od předchozích titulů společnosti se nejedná o hru s licencí Warhammer. Jedná se o dobrodružnou hru z pohledu třetí osoby v polootevřeném světě, situovanou do země zničené občanskou válkou a náhlým výskytem nadpřirozených bytostí, které vyvolala událost známá jako Calamity. Vypadá to, že se věci nevyvíjejí dobře, a je na vás, abyste našli řešení.

Zdroj: Rogue Factor

Hlavním aspektem hry je vyhledávání řešení během vaší pouti, nepomohou vám žádné mapy, kompasy ani ukazatele úkolů. „Naším cílem je přinést zpět skutečné dobrodružství a objevování,“ řekl Jacques-Belletête. „Nepotřebujeme podrobné záznamy o úkolech ani přesné značky na mapě, chceme, aby hráči cítili vzrušení z dobrodružství a řídili se svými pocity a instinkty.

“Podle informací uvedených na platformě Steam se budete muset naučit chování a pohyby nepřátel, jinak vám pravděpodobně budou schopni pěkně nabančit. Poněkud to připomíná série Dark Souls a nový Elden Ring, je ale dost pravděpodobné, že se vývojáři těmito hrami inspirovali, což nakonec nemusí být špatné.

Zdroj: Rogue Factor

O zbraních toho zatím moc nevíme, sami vývojáři se zmiňují pouze o mečích, kopích a sekerách a také o létajícím dronu, který vám pomůže přežít. Bohužel nevíme, jaké další funkce bude mít. Nejzajímavější mi ale připadá citát samotného Jacquese-Belletêtea: „Hlavním tématem hry Hell is Us je, že mezilidské násilí je neustálý koloběh poháněný lidskými emocemi a vášněmi.“ Z tohoto citátu se zdá, že by hra mohla obsahovat i psychologická témata.

Vydání hry Hell is Us je naplánováno na příští rok pro PC, PlayStation 5 a Xbox Series S | X.

Zdroj: pcgamer.com

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.