wartales intro2

Wartales – komunitní update #3

24. 5. 2022
Zdroj náhledu: Shiro Games

Středověký RPG titul Wartales, ve kterém se ujímáte vedení party žoldnéřů, dostává další update. Vývojáři ze Shiro Games na hře pečlivě pracují, a navíc skvěle reagují na podněty komunity, ať co se týče potenciálního obsahu, tak i řešení různých chyb. „Ahoj, žoldáci!Jsme velmi nadšeni a hrdí na to, že můžeme představit třetí komunitní aktualizaci pro Wartales! Tato aktualizace se zaměřuje na některé z nejoblíbenějších požadavků komunity a přináší do Wartales vztahy mezi postavami, přizpůsobení, ekonomická vylepšení a mnoho dalšího!“ – Shiro Games

Wartales aoe2

Do Wartales přicházejí vztahy mezi členy vaší skupiny

Vývojáři se po četných prosbách a urgencích od čínských fanoušků rozhodli spustit i čínskou lokalizaci, která je již skoro dokončena. Navíc se chystá ostrý betatest této lokalizace.

Nicméně tento update není o čínské lokalizaci, ale o mnohem sofistikovanějších mechanismech.

Ve Wartalech se každý den děje mnoho věcí. Ztráta společníka, obzvlášť špatně vyjednaná bitva, nebo naopak hrdinský boj vedený vaším kapitánem, mohou zanechat stopy v mysli vašich společníků. Aby vývojáři tento jev znázornili, vymysleli systém, v němž vaši společníci na tyto události reagují podle své osobnosti formou proslovu přerušovaného rozhodnutími, která je třeba učinit.

Dáte svému společníkovi po smrti jeho přítele napít? Nebo si pomůže ze společného fondu, aby si vynahradil svůj žal? Rozhodnutí, která učiníte, hluboce ovlivní vašeho společníka po zbytek jeho života a povedou ho k posílení, nebo naopak k odchodu z družiny.

Vztahy mezi společníky

Do hry byl (na popud komunity) přidán i systém vztahů mezi jednotlivými společníky, nebo členy vaší žoldnéřské skupiny, chcete-li. Wartales je především příběhem o skupině žoldáků, kteří žijí ze dne na den a kteří spolu bojují, bohatnou nebo umírají. Díky tomu mezi sebou vytvářejí určité vazby a vztahy, ať kladné či záporné. Vaši společníci mohou nyní navazovat přátelství nebo nepřátelství s ostatními členy skupiny. 

Důsledky jsou četné: společně vytvářejí štěstí, bojují lépe bok po boku, a mohou se dokonce zamilovat. Na druhou stranu se mohou navzájem nenávidět, a v takovém případě by nebylo dobré, aby spolu spali ve stejném táboře. Pokud na tuto nevraživost nebudete brát zřetel, riskujete, že jednoho ze svých chráněnců najdete v noci s podříznutým hrdlem.

Různé akce a rozhodnutí mají šanci vztahy posílit nebo zhoršit.

Vězni a zajatci

Vězni mají nyní šanci na útěk. K jejímu vyjádření mají statistiku „schopnost útěku“. Abyste vězni zabránili v útěku, můžete během odpočinku umístit společníky do jeho blízkosti. Je zřejmé, že někteří společníci budou v tomto úkolu účinnější než jiní.

Rekrutujte své vězně! Vězni, kteří s vámi tráví čas a je s nimi dobře zacházeno, mohou jednoho dne požádat o vstup do vaší družiny. Ano, je možné obnovit skutečný inkviziční oddíl!

Pokud jste se však rozhodli, že budete zacházet s vězni spíše rázně a dáte jejich utrpení na výstrahu ostatním, můžete je přivázat k pranýři.

Vězně, kteří utečou vašemu oddílu, najdete ve světě. O jejich osudu rozhodujete vy…

Pokud vězně vydáte do vězení, může nyní utéct a pomstít se…

Změnou a vyvážením prošla také ekonomika. Vývojáři provedli ekonomické vyvažování s několika cíli: aby byl začátek hry plynulejší, aby byla hra s vyššími úrovněmi náročnější, a zároveň aby byla správa velmi velkých skupin ekonomicky náročnější.

Nákupní cena předmětů závisí na jejich úrovni: na nízkých úrovních jsou úměrně levnější, zatímco na vysokých úrovních jsou úměrně dražší. Prodejní cena předmětů tak byla úměrně globálně snížena.

Zároveň bylo do hry přidáno několik nových achievementů, které přímo odkazují na výše zmíněné prvky s vězni a se vztahy mezi členy vaší skupiny.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.