WRC Generations - silnice

WRC Generations prezentuje hybridní systém

9. 7. 2022
Zdroj náhledu: Nacon

Nadcházející hra ze světa World Rally Championship, WRC Generations, se letos dočká velké novinky. Vůbec poprvé totiž ve hře uvidíme vozy s hybridním pohonem. Nová ukázka prezentuje, jak tento systém bude vlastně fungovat.

Při květnovém oznámení WRC Generations byla z obrázků patrná pouze Toyota GR Yaris Rally1, která hybridní systém obsahuje. Po včerejším představení v rámci akce Nacon Connect se hybridního systému dočká i další dvojice vozidel, a to konkrétně Hyundai i20 N Rally1 a Ford Puma Rally1.

Systém rekuperace energie by měl podle ukázek fungovat podobně jako například u jiných závodních sérií. Pomocí brzd se do baterií bude ukládat přebytečná energie, kterou později bude moci závodník využít k dočasnému zvýšení výkonu. Při následném sešlápnutí plynu pak dojde k uvolnění energie a navýšení výkonu. K dispozici budou celkem tři typy této funkce, přičemž jednotlivé možnost budou záviset na tom, v jaké konkrétní situaci se hráč bude nacházet. Na obrazovce samozřejmě nebude chybět ukazatel kapacity baterie.

Zdroj: Nacon

WRC Generations vyjde 13. října pro Playstation 4/5, Xbox One a Xbox Series X/S. Pro PC a Nintendo Switch by měl titul dorazit v listopadu. Rovněž se jedná o poslední díl pod hlavičkou francouzského studia KT Racing. Od příštího roku získává výhradní práva vývojářské studio Codemasters a EA. Pravděpodobně se tak dočkáme podobné proměny v podobě značení jako u letošních virtuálních formulí.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.