Ńovinka Xbox náhled

Aplikace Xbox pro Windows umožní svobodně instalovat

4. 3. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Jestliže jste jedním z milionů předplatitelů Xbox Game Pass a používáte aplikaci i ve Windows, zcela jistě víte, že jste doposud nemohli zvolit, kam daný herní titul na vaše PC nainstalujete. Hry se automaticky instalovaly do skrytých souborů WindowsApps nebo Xbox Games a vy jste je na disku neviděli. Toto sice umožňovalo vyšší úroveň zabezpečení, nicméně to značně komplikovalo modování některých her. V nejnovější verzi aplikace pro Windows si však již mohou uživatelé zvolit jakýkoliv soubor ve svém počítači, kam se hra bude instalovat. Mají tak k jejím souborům kdykoliv přístup, mohou je procházet, a dokonce i upravovat, stejně tak jako to mohou dělat uživatelé služby Steam. Bezpochyby však největší výhodou je to, že si nyní můžete snadno zálohovat a obnovovat své herní soubory dle libosti.

Nyní tak i snad lépe uvidíme využití úložiště vašeho PC, které třeba ve Windows 10 neukazuje právě hry instalované přes aplikaci Xbox. Sice vidíte, že místo na disku je zabrané, ale nevidíte konkrétně čím. Tohle by se snad také mohlo s novou aktualizací aplikace změnit.

Zdroj: pcgamesn.com


Článek pro Gaming Professors napsala Adéla Vránová.

Tagy:

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.