Aplikace Xbox pro Windows umožní svobodně instalovat

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: igdb.com
Jestliže jste jedním z milionů předplatitelů Xbox Game Pass a používáte aplikaci i ve Windows, zcela jistě víte, že jste doposud nemohli zvolit, kam daný herní titul na vaše PC nainstalujete. Hry se automaticky instalovaly do skrytých souborů WindowsApps nebo Xbox Games a vy jste je na disku neviděli. Toto sice umožňovalo vyšší úroveň zabezpečení, nicméně to značně komplikovalo modování některých her.
V nejnovější verzi aplikace pro Windows si však již mohou uživatelé zvolit jakýkoliv soubor ve svém počítači, kam se hra bude instalovat. Mají tak k jejím souborům kdykoliv přístup, mohou je procházet, a dokonce i upravovat, stejně tak jako to mohou dělat uživatelé služby Steam. Bezpochyby však největší výhodou je to, že si nyní můžete snadno zálohovat a obnovovat své herní soubory dle libosti.
Xbox App pro Windows
Nyní tak i snad lépe uvidíme využití úložiště vašeho PC, které třeba ve Windows 10 neukazuje právě hry instalované přes aplikaci Xbox. Sice vidíte, že místo na disku je zabrané, ale nevidíte konkrétně čím. Tohle by se snad také mohlo s novou aktualizací aplikace změnit.
Zdroj: pcgamesn.com
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn