Forza Horizon 5 - luxusní auto

Závodní titul Forza Horizon 5 si zahrálo již 30 milionů hráčů

18. 5. 2023
Zdroj náhledu: Microsoft

Další titul, který si na své konto může připsat nový rekord, je závodní hra Forza Horizon 5. Ačkoliv se jedná o exkluzivitu Microsoftu dostupnou pouze na konzoli Xbox a PC, dokázal nejnovější díl oslovit už 30 milionů hráčů. V rámci série se jedná o historický milník.

Úspěchy nicméně Forza Horizon 5 zaznamenává postupně již od vydání. Ihned po týdnu od spuštění si hra připsala neuvěřitelných 10 milionů hráčů, přičemž toto číslo v dalších měsících dále rostlo. Po přibližně sedmi měsících se cifra dostala již na 20 milionů a nynějších 30 milionů trvalo hře získat dalších zhruba jedenáct měsíců.

Jak se toto číslo konkrétně odrazilo na prodaných kusech, není zcela jasné, jelikož není pochyb, že podstatná část hráčů se k Forza Horizon 5 dostala pomocí předplatného Xbox Game Pass. Dá se tedy říci, že i díky této službě je toto číslo tak vysoké.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.