Útulná doupata – Cover

Zlepšete své skóre ve hře Útulná doupata pomocí tipů a triků

28. 1. 2024
 

Vzhledem k velkému množství vydávaných deskových her se o nich často mluví měsíc okolo vydání a pak trochu zapadnou. Jsou ale hry, které v myslích hráčů přetrvají. Právě takovou jsou Útulná doupata, která do češtiny lokalizovalo vydavatelství vydavatelství BoardBros. To her nevydává mnoho, pečlivě si je však vybírá a pečuje o ně i roky po vydání. A jelikož jsou Útulná doupata hitem již několikátých Vánoc, noví hráči si mohou i letos přečíst přímo na webu BoardBros strategické tipy a triky.

Útulná doupata byla coby Creature Comforts vydána studiem Kids Table Board Gaming po úspěšné crowdfundingové kampani na platformě Kickstarter. Jejich autorkou je Roberta Taylor, která na ně na přelomu roku navázala hrou Festival zvířátek. Oběma hrám vdechla vizuální stránku Shawna J. C. Tenney, která ilustrovala také Bugs on Rugs nebo Winner Winner Chicken Dinner. Útulná doupata si zahrajete v až pěti hráčích od osmi let a na jednu herní partii budete potřebovat minimálně 45 minut.

Útulná doupata jsou roztomilou rodinnou hrou, ve které chcete svoji zvířecí rodinku připravit na zimu. Za tímto účelem umisťujete pracovníky na nejrůznější akční pole, což vám umožní shromažďovat suroviny a všelijak zvelebovat a zdobit vaše doupě. Vašimi pracovníky jsou však kromě dřevěných figurek také kostky, reprezentující vliv proměnlivého počasí v Javorovém údolí. Mohlo by se tak zdát, že hra je velmi ovlivněna náhodou, není to však pravda. Abyste si ve hře vedli co nejlépe, musíte zapojit své taktické myšlení a v každém kole vytěžit ze stavu na herní desce co nejvíce. V naší recenzi na Útulná doupata se můžete podívat, že v redakci se hra moc líbila. Pokud ji také máte rádi, ale chtěli byste vylepšit své skóre, tipy od BoardBros vám jistě pomůžou. Dozvíte se nejen, kdy a jak se vyplatí riskovat, ale také, kolik času je dobré věnovat získávání surovin nebo jak nejlépe zkombinovat jednotlivá potěšení.

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.