Team17 odkupuje vydavatele Astragon Entertainment

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Team17
Team17 oznámila, že kupuje vydavatele a vývojáře videoher Astragon Entertainment GmbH za 100 milionů eur (necelých 2 500 000 000 kč).

Zatímco společnost Team17 se proslavila vývojem a vydáváním her, jako jsou Overcooked 2 a Hell Let Loose, Astragon se drží při zemi a vydává sofistikované simulační softwary, jako je Bus SimulatorPolice Simulator, Construction Simulator a další. Za koupi společnosti Team17 zaplatí 75 milionů eur v hotovosti a dalších 25 milionů eur jako protihodnotu.

Cílem akvizice je zřejmě částečně začlenit společnost Team17 a její partnery do odvětví simulací. Tyto hry jsou na trhu osobních počítačů velmi populární a hry jako Farming Simulator a Euro Truck Simulator také přinášejí velké peníze.

Debbie Bestwicková, generální ředitelka společnosti Team17, vysvětlila, jak by tato akvizice mohla dále posílit podnikání společnosti: „V Team17 jsme se vždy snažili vytvářet, rozvíjet a publikovat skvělý obsah pro co nejširší publikum. Díky akvizici StoryToys a rozšíření našeho podnikání v oblasti vydávání her o nedávno koupenou americkou společnost The Label a nyní i o společnost Astragon jsme rozšířili působnost našeho týmu na dosud nejširší spektrum hráčů, které zahrnuje různé žánry a věkové skupiny,“ napsala v prohlášení.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn