team17 – logo (1)

Team17 odkupuje vydavatele Astragon Entertainment

14. 1. 2022
Zdroj náhledu: Team17

Team17 oznámila, že kupuje vydavatele a vývojáře videoher Astragon Entertainment GmbH za 100 milionů eur (necelých 2 500 000 000 kč).

Zatímco společnost Team17 se proslavila vývojem a vydáváním her, jako jsou Overcooked 2 a Hell Let Loose, Astragon se drží při zemi a vydává sofistikované simulační softwary, jako je Bus SimulatorPolice Simulator, Construction Simulator a další. Za koupi společnosti Team17 zaplatí 75 milionů eur v hotovosti a dalších 25 milionů eur jako protihodnotu.

Cílem akvizice je zřejmě částečně začlenit společnost Team17 a její partnery do odvětví simulací. Tyto hry jsou na trhu osobních počítačů velmi populární a hry jako Farming Simulator a Euro Truck Simulator také přinášejí velké peníze.

Debbie Bestwicková, generální ředitelka společnosti Team17, vysvětlila, jak by tato akvizice mohla dále posílit podnikání společnosti: „V Team17 jsme se vždy snažili vytvářet, rozvíjet a publikovat skvělý obsah pro co nejširší publikum. Díky akvizici StoryToys a rozšíření našeho podnikání v oblasti vydávání her o nedávno koupenou americkou společnost The Label a nyní i o společnost Astragon jsme rozšířili působnost našeho týmu na dosud nejširší spektrum hráčů, které zahrnuje různé žánry a věkové skupiny,“ napsala v prohlášení.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.