Big Farm Story Cover

Big Farm Story – dědečkova farma se sama nezachrání

8. 2. 2021
Zdroj náhledu: goodgamestudios

Úvodem je důležité zmínit, že  Big Farm Story se stále nachází v předběžném přístupu. Je tak pravděpodobné, že se tato recenze změní pro finální verzi.

Začalo to dopisem...

Přestože je vámi zvolený charakter už nějakou dobu dospělý a dědečkovu farmu kvůli vzdálenosti a vlastním povinnostem již dále nenavštěvuje, s dědečkem je pomocí dopisů neustále v kontaktu. Tedy alespoň do doby, kdy dědeček přestane odepisovat. Jednoho dne ovšem přišel tajemný dopis. Dědeček vás v něm žádá o převzetí celé farmy, vše vám po vašem příjezdu vysvětlí. Namísto vašeho příbuzného tam na vás ale čeká kamarád z dětství Benny, který byl dědečkem požádán, aby na vás počkal.

BIG FARM STORY dopis
BIG FARM STORY tvorba postavy

První dny na farmě

Hned po příjezdu na farmu vám kamarád Benny předá klíč od domu, který mu dědeček svěřil. Následně vás provede okolím, seznámí s rodinou a přáteli a pomůže se začátky. Nikdo z okolí ovšem netuší, kam se dědeček zatoulal. Nedávno byla nad farmou silná bouře a od té doby ho nikdo neviděl. A tak se rozhodnete na farmě zůstat a pokusíte se záhadě přijít na kloub.

BIG FARM STORY předání klíče

Klasická farmařina

Zpočátku se titul od jiných tohoto žánru moc neliší. Na postupně se zvětšujícím políčku pěstujete plodiny, časem se vám zpřístupní i možnost chovat zvířata. Po celé mapě je možné kdykoliv sbírat ze země různé předměty, které jsou později dobré k vylepšování budov či směně na trhu. Od lidí z okolí dostáváte v průběhu poměrně opakující se úkoly, za které jste odměněni porcí zkušenostních bodů, díky kterým se zvyšuje vaše úroveň. Právě výše vaší úrovně je faktorem, který ukazuje, co vše vám je na farmě zpřístupněno. Jeden herní systém ale zážitek ze hry kazí.

Je to o náhodě

Po každé zdolané úrovni vám vyskočí tři náhodně vylosovaná políčka s novými dovednostmi, z nichž si smíte vybrat jednu. A právě ona náhoda je kamenem úrazu. Nejednou se mi při hraní stalo, že jsem dostal od postav hlavní úkol, který jsem jednoduše ještě nemohl splnit. A pokud mezitím doděláte všechny vedlejší úkoly a možnost splnění toho hlavního vám stále nebyla za postupy do dalších úrovní umožněna, nemáte možnost rychlého „expení” a musíte neustále jen sklízet a sázet. A když to děláte několik dní v kuse (kvůli několikahodinové době růstu plodin), nebaví vás to a stane se z toho rychlá záležitost, kterou zapnete ráno a večer na 5 minut, jen abyste sklidili a opět zasadili jahody na 7 hodin.

BIG FARM STORY nová úroveň
BIG FARM STORY radnice
BIG FARM STORY Micka

Světlým zítřkům není konec

Za necelé dva týdny hraní mohu potvrdit, že tvůrci na hře opravdu neustále pracují. Zpočátku zasazení jednoho jediného políčka ve hře zabralo čtyři kliky, nyní to tvůrci zkrátili na dva. Je tedy pravděpodobné, že hráče vyslechnou a Big Farm Story se dočká lepšího systému odemykání nových dovedností. Do té doby to ovšem zcela určitě není hra, která by měla stát 20 euro.


Recenzi napsal a obrázky vybral pro Gaming Professors Kocour.

Klady
 • příjemná grafika
 • česká lokalizace
Zápory
 • špatný level systém
 • úkoly se opakují
 • vysoká cena
Platforma PC
 • Datum vydání 02.08.2021
 • 0.0

  Doporučujeme

  Gaming Professors

  Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.