NorthCon - logo

Blíží se první ročník českého festiválku NorthCon

19. 8. 2023
Zdroj náhledu: NorthCon

Není nic krásnějšího, než když si fanoušci popkultury udělají jen tak pro radost svůj vlastní festival. Nyní si ten svůj pod letošním pilotním názvem NorthCon (neplést s tím německým) udělá i skupinka ve městě Jiříkov na severu Čech ve Šluknovském výběžku v místním podniku jménem Bzenda. Na to, s jak velkým nadšením celý festival vzniknul, se objevil fantastický program, který na první ročník není rozhodně zanedbatelný, a na své si tak mohou přijít fanoušci ze všech stran. Od historických soubojů a chovatelů zvířat přes fanoušky fantasy a sci-fi literatury až po deskovkáře.Program je sice jednodenní, přesto nenechá své návštěvníky ani na jednu minutu vydechnout. K dispozici od rána budou prodejní stánky, malování pro nejmenší (což znamená pro všechny, protože kdo by nechtěl kočičku na obličeji), v provozu bude čajovna U Kamenné želvy, kartářka Ava Bílek, přijedou koníci s kočárem a samozřejmě, co má každý správný Con, budou k dispozici turnaje v deskových hrách.

Zdroj: NorthCon

Dočkáme se navíc i dvou křestů. Tím prvním pokřtěným bude desková hra Enever – Heroes of Asgaroth. Druhým bude křest knihy Memoáry opomenutých od spisovatele s uměleckým pseudonymem Jack R. R. Walker. NorthCon také nabízí zajímavé přednášky a besedy. Představí se Sparkle s přednáškou Autorská Slepota, objeví se larpisté Nilfgaardu, kteří budou na festivalu také celý den. Petr „Paladin“ Novák po celý den všem bude ukazovat zbraně a zbroje. Michael Bronec vystoupí s přednáškou „Jak se nepíší Tři kapitáni“ a Zykoun s tématem „Páni jeskyně“.

Největším tahákem ale nejspíš jsou dvě moderované besedy se dvěma známými osobnostmi. Tou první je spisovatel František Kotleta, Řezník z Bruntálu nebo Leoš Kyša (podle toho, co upřednostňujete ) a druhou je tvůrce známé Dračí Hlídky Pavel „Tirus“ Ondruzs. A večer, když už budete po programu úplně vyšťavení, vás bude čekat ještě Corryvreckan DC – Celtic Randal Band se svým hudebním vystoupením. Nádherná práce, spousta zábavy, mohutný program. NorthCon se bude konat už 16. září 2023. Více informací, o celém festivalu najdete na facebookových stránkách. Vstupné je 150 korun na hlavu, ale přiznejme si, nestojí to vše za to?

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.