Bloodlines 2 titulka

Bloodlines 2 ukazují gameplay v novém traileru

2. 2. 2024
Zdroj náhledu: Paradox Interactive

Bloodlines 2 mají nový trailer, opět

Studio The Chinese Room si pečlivě naplánovalo odhalování různých aspektů své nejnovější hry, Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Skutečnost, že Paradox Interactive svěřil vývoj Bloodlines 2 novým vývojářům (předtím na nich pracoval Hardsuit Labs), vzbudila pozornost – a debutová ukázka v září loňského roku vyvolala v komunitě fanoušků Bloodlines menší poprask. Nyní oficiálně vyšel trailer, jehož hlavním cílem je poosvětlit gameplay. Vedle něj bylo však zveřejněno i delší video, které lze rozdělit na dvě části. První část se skládá z delšího průchodu jednou z raných úrovní hry (jde o nesestříhaný materiál, z nějž vznikl onen trailer). Ve druhé části vysvětluje kreativní ředitel Alex Skidmore svému kolegovi z komunitního managementu, Joshuovi Matthewsovi, co jsme právě viděli.
Pro kontext doplňme, že jde o první plnohodnotný trailer na to, jak se hra bude hrát. Když na Bloodlines 2 ještě pracoval Hardsuit Labs, podobné dlouhé záběry ze hry jsme nedostali. Místo toho jsme se museli spokojit spíše s demonstrací výtvarného stylu, některých postav a prostředí (došlo i na akční záběry, ale ty byly jednak krátké, jednak nepůsobily jako reálná část hry).

Rozbor gameplay traileru na Bloodlines 2: co jsme viděli?

Následující řádky vycházejí z onoho rozšířeného videa s cca patnáctiminutovým hraním a následným komentářem. Sluší se tedy upozornit, že mohou obsahovat mírné spoilery.

Protagonistka Bloodlines 2, upírka jménem Phyre, se probouzí ze stoletého spánku. Zatímco do spánku se uložila na Blízkém východě, místem, kde se probouzí, je moderní Seattle. Phyre najde na svém těle určitá znamení, jež poutají její upírské síly. Je tedy v jejím nejlepším zájmu zjistit, kdo za tím stojí a jak se těchto znamení i jejich omezujícího vlivu zbavit. Seattleská Kamarila ji odkáže na upíra jménem Willem, který má o tom něco vědět. Dostat se k němu však nebude úplně jednoduché.
Velkou část videa tvoří různé formy akce. Směs stealthu a boje připomíná Dishonored. Kromě toho vidíme také průzkum prostředí (hráč čte dokument nalezený někde po cestě) a rozhovor s postavami. Vývojáři sáhli po obdobném řešení, jaké nacházíme například v Cyberpunku 2077: vaším průvodcem se stává (zatím tajemný) upír Fabien, jehož hlas slyší jen Phyre sama. Asi se nebude jednat o její druhou osobnost; rozhodně se ale zdá, že bude mimo jiné plnit funkci hráčova svědomí, dávat mu zpětnou vazbu, případně radit.

Komunito, ztichni!

Zdroj: Paradox Interactive

Oproti původním Bloodlines působí druhý díl děsivěji, hororové a psychologicko-hororové prvky tu zřejmě budou mít své místo.
Vývojáři již dříve uvedli, že Bloodlines 2 budou počítat s různými herními styly, a to stealthem, otevřeným bojem a prožíváním příběhu. To se v záběrech potvrdilo.

Pokud vám nevadí, že část hry budete znát napřed, můžete si udělat názor sami a podívat se na ukázku toho, co Bloodlines 2 nabídne. Bude se jednat o důstojného nástupce prvních Bloodlines, nebo zmizí vše, co fanoušci na tomto RPG milovali? Dosavadní reakce na YouTube a Redditu jsou, řekněme to korektně, poněkud nepřesvědčené. Najdou se však i lidé, které koncept zaujal. V redakci Gaming Professors jsou také takoví; ale počkejme si, co přinese letošní podzim.

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 vychází ještě tento rok na PC, Xbox Series X a S a PlayStation 5.

Zdeněk Samec

Zdeněk rád hrál hry už od dětství. Na gymnáziu spolu se spolužáky vytvářel vlastní hry v GameMakeru. Po menší přestávce se ke hraní vrátil a teď je to jeho hlavní koníček. Jeho vášní jsou hlavně AAA hry s propracovanou grafikou. Rád se vrací i ke starším hrám. Za nejlepší hru všech dob považuje sérii Half-Life, má slabost i pro hry od Blizzardu. V GP by rád pokrýval hardwarovou sekci a přispíval recenzemi a úvahami. Jeho zájmem je i zvláště západní filosofie, klasická řečtina a latina, které studoval na Filozofické fakultě UK.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.