Cyberpunk 2077 intro

Cyberpunk 2077 bude online, jednou

6. 6. 2021
 

Vývojáři Cyberpunk 2077 se s příchodem nového ředitele, zdá se, rozhodli posunout dalším krokem kupředu a splnit vše, co slíbili. 

Chcete místo? Musíte mít zkušenosti s multiplayerem

Nová nabídka práce na Cyberpunk 2077 naznačuje, že CD Projekt Red se vrací k původním plánům na multiplayerovou složku.

Nabídka studia CD Projekt Red je na stránce s pracovními nabídkami konkrétně zařazena pod Cyberpunk 2077. Mezi kvalifikačními požadavky na herního designéra je i „zkušenost s příběhem, multiplayerem a/nebo střílečkami“. V současné podobě je Cyberpunk 2077 výhradně hrou pro jednoho hráče, ale studio otevřeně hovoří o svých plánech vytvořit pro základní hru nebo vedle ní také hru pro více hráčů.

Ačkoli samostatná hra pro více hráčů Cyberpunk měla být dříve dalším velkým projektem CD Projekt Red, po vydání Cyberpunk 2077 se studio rozhodlo přehodnotit směřování projektu v rámci rozsáhlé restrukturalizace svého přístupu k vývoji. „Vzhledem k našemu novému, systematičtějšímu a agilnějšímu přístupu se namísto primárního zaměření na jeden velký online zážitek nebo hru soustředíme na to, abychom jednoho dne zavedli online do všech našich franšíz,“ uvedl tehdy generální ředitel studia Adam Kiciński.

Cyberpunk 2077 práce

Není příliš brzy?

Vzhledem k tomu, že tento pracovní inzerát výslovně požaduje zkušenosti s hrami pro více hráčů, lze celkem bezpečně předpokládat, že CD Projekt Red opět zkoumá možnosti nějakého multiplayeru pro Cyberpunk 2077. Může se zdát zvláštní, že se společnost zabývá plány na něco tak zásadního, jako je přidání hry pro více hráčů, když se stále snaží dostat všechny současné verze hry do prodeje po četných problémech s uvedením na trh. Taková rozhodnutí se však v komplikovaném procesu tvorby moderní velkorozpočtové hry musí dělat roky dopředu a příprava jednoho nevylučuje práci na druhém.

Zdroj: gamesradar.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.