Dead by Daylight - Memento

Dead by Daylight představil číslo zabanovaných cheaterů

26. 9. 2022
 

Známe to všichni – týpci létající po mapě se speedhackem či používající rentgenové oči wallhacku s automatickým zlepšením míření v podobě různých druhů aimbotů. Spoustě multiplayerových her se dlouhodobě nedaří zabránit cheaterům v kažení herního zážitku poctivým hráčům. Právě tehdy přichází na řadu frustrace a pocit bezradnosti pro všechny svědomité hráče. Když v tomto momentě zasáhne ruka spravedlnosti v podobě spolehlivého anticheatu, pocit podobný uvolnění endorfinu se dostaví ihned. Zrovna hra Dead by Daylight potírá tenhle herní „zločin“ docela úspěšně. Společnost Behaviour se na Steamu pochlubila cifrou 200 000 zabanovaných cheaterů, z toho čtvrtina opustila pobřeží čestnosti tento rok.

Vývojáři z Dead by Daylight také představili čtyři způsoby, jak budou proti cheaterům bojovat dál. Zaprvé se budou vyhledávat všechny cheaterské hatche a zadní vrátka, kterými podvodníci obcházejí zabezpečení. Za druhé se přidá zabezpečení proti selhání základních pravidel hry. Když bude detekováno jakékoliv navýšení tradičního herního času, hra bude násilně ukončena. Za třetí, když systém detekuje podvodníka, přesune ho na vyhrazený server, který mu podvádění značně ztíží. Za čtvrté se pracuje na zlepšení podpory nahlašování cheaterů. Bude vytvořen nový systém, jenž hráči, který nahlásil cheatera, odešle oznámení o jeho zabanování. Tenhle systém vzniká i kvůli tomu, aby hráči věděli, že se vývojáři hlášeními zabývají. Tato vylepšení jsou naplánována na první čtvrtletí roku 2023.

Zdroj: deadbydaylight.com

Pavol Kunca

Pavol je typický vášnivý hráč, ktorý na hry nemá čas. K hernej stoličke ho posadila stará dobra 1.6, ktorej sa drží do dnešných dní. Akčné strieľačky sú jeho „domovské vody“ a preto nedá dopustiť na herné série ako Far Cry alebo Mafia. Nevyhýba sa ani stratégiám, športovým, či rôznym puzzle logickým hrám. Ako perfekcionista rád dohráva hry na 110%, kedy loví každý jeden možný achievement. Okrem hrania sa rád vzdeláva, veľa cestuje a ani šport či kniha mu nie sú cudzie pojmy. Rozhodne nejakým tým pivečkom s priateľmi nepohrdne.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.