Krysy s gamepadem

Dokáže krysí mozek hrát Doom?

20. 7. 2023
 

Asi všichni jsme při svých cestách internetem narazili na mnoho neobvyklých způsobů, jakými se dá hrát Doom. Rozum zůstává stát nad tím, jak daleko se technologie posouvají, když v době svého vzniku bylo pro rozjetí hry zapotřebí nejmodernějšího osobního počítače, zatímco dneska se Doom dá rozjet na hodinkách, těhotenském testu, na kalkulačkách, na jediné počítačové klávesnici nebo s pomocí několika nahnilých brambor

.Nejnovějším příspěvkem do série bizarních způsobů hraní Doomu je aktuálně pokus naučit hru hrát mozek krysy. Aby bylo jasno, nejde o celou krysu v laboratoři, ale pouze o neuronové buňky, které jsou běžně k dostání na internetu.

Zatím se laboratoři úspěšně podařilo krysí neuronové buňky rozmrazit a „přivést k životu“ ve vhodných teplotních podmínkách a přichystat ostatní hardware, který bude potřebný ke komunikaci mezi hrou a buňkami. Celý proces je velmi složitý a zatím zdaleka není u konce. Jeho primárním cílem ale bude, aby neurony dokázaly vyvíjet aktivitu na specifických místech napojených na senzory a tím ovlivňovaly pohyb a otáčení postavy, střelbu, změnu zbraní a podobně. Zpětnou vazbu o jejich úspěchu či neúspěchu jim bude zprostředkovávat příjemný či nepříjemný tón.

Časem by měla přijít další videa tohoto šíleného vědce z internetu, který postupy svých pokusů sdílí se světem prostřednictvím youtube. Pokud vás na videu neodradí angličtina a téměř třicet minut, určitě doporučujeme jeho zhlédnutí!


Článek pro Gaming Professors napsala Lucie Orálková.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.