Džin – náhledovka

Džin bude euro hra s poetikou Blízkého východu

24. 2. 2024
Zdroj náhledu: TLAMA games

Kdo by neznal džiny? Modří mlhoví chlapíci plnící přání jsou pro Evropany a Američany tou nejzajímavější součástí blízkovýchodního folklóru. Částečně za to určitě může i animovaný film od studia Disney. Ve světě deskových her se zatím vyskytovali jen výjimečně, přičemž největší úspěch zaznamenala desková hra Five Tribes, kterou před dekádou začalo studio Days of Wonder koketovat s komplexnějšími hrami. Ani v té však džinové nehráli prim. Pořádně si je ale užijeme díky vydavatelství TLAMA games v chystané deskové hře Džin. Po titulu Jak se trollí princezny tak TLAMA games opět přijde s komplexnější atmosférickou euro hrou, ve které budou mechaniky provázány s nějakou exotičtější mytologií.

Džin je komplexnější eurovkou pro až 4 hráče od 13 let, kterým bude jedna herní partie podle autorů trvat přibližně 60–90 minut. V loňském roce ji publikovalo německé studio Hall Games. Jde o menšího vydavatele, zaměřujícího se na hry pro ostřílené hráče. Publikovali například několik komplexnějších eurovek od slavného Stefana Felda (Bonfire, AquaSphere, Luna). Džina vytvořil Benjamin Schwer, který má za sebou také několik velice zajímavých titulů, jako je Hadara nebo Crown of Emara. Vizuální stránku Džinovi vdechl německý ilustrátor Dennis Lohausen, jehož tvorbu můžete znát například z Hostiny pro Ódina nebo Kvedlalů z Kvedlinburku. 

Vaším cílem v Džinovi bude ochránit Zřídlo magie. Džinové zde totiž nejsou žádní hodní chlapíci plnící přání s hlasem Robina Williamse. Právě naopak. V souladu s původní mytologií jde o tvory zlovolné, kteří chtějí Zřídlo magie polapit a použít ke špatnostem. Vy se stanete jedním z učňů Akademie magického umění a budete soustředit své síly na polapení všech zlovolných džinů. Herně se budete pohybovat mezi jednotlivými lokacemi na herním plánu, přičemž v každém kole budete moci jednu z lokací na vaší cestě spustit. Budete tak sbírat nejrůznější suroviny, najímat další kouzelníky, rozmisťovat utajené znalosti a střetávat se s jednotlivými džiny. 

Jak je u vydavatelství TLAMA games zvykem, na Džina nebudeme muset čekat příliš dlouho. Na naše herní stoly by se měl dostat již v květnu. 

Zdroj: TLAMA games

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.