Half-Life-wallpaper

Half-Life slaví čtvrt století

18. 11. 2023
Zdroj náhledu: Valve

Je 19. listopadu rokuu 1998 a vývojářům od společnosti Valve se povedlo přivést na svět titul, který navždy změnil podobu herního světa. Od té doby se ze staré klasiky vyvinuly další pokračování a mody jako Half-Life 2, Counter-Strike 1.6 či Counter-Strike 2 (CS:GO). Posledním titulem, který navazoval na známou sérii byl Half-Life: Alyx, který vyšel v roce 2020 na VR. Dosud se jedná o jednu z nejlepších her pro virtuální realitu vůbec.

Fanoušci stále čekají, zda se společnost Valve naučí konečně počítat do tří. Každopádně dnes se nebudeme bavit o novějších titulech, naopak se naladíme na nostalgickou notu, jelikož je to už 25 let od vydání prvního Half-Life. K této příležitosti vydalo Valve hodinový dokument, ve kterém pozvalo starý tým, jenž na titulu pracoval, aby otevřeně promluvil o vývoji a designu původní hry. Pokud máte zájem o shlédnutí dokumentu, najdete ho na YouTube.

Dokument je rozdělený do jedenácti kapitol a zaobírá se minulostí ve Valve, technologiemi nebo například designem postav. Také je zde kapitola věnovaná Xenu. Mimo jiné se pod videem dostanete skrz odkaz na stránku, kde můžete najít ještě více podrobností.

Kromě toho byl na oslavu přidán do starého Half-Lifu multiplayer o čtyřech mapách, upraveno bylo také rozlišení do podoby 4K a do kampaně přidány bonusové sekvence a samozřejmě některé bugy byly opraveny. Nově si hru můžete zahrát také na Steam Decku. Mimo jiné je vám umožněno stáhnout si tapetu na svůj počítač či telefon. Je vidět, že studio na svoji hru vzpomíná velmi rádo stejně jako fanouškovská základna. Pokud si tedy potrpíte na nostalgii nebo byste si rádi oprášili sklil ze starého enginu, neváhejte hru nainstalovat a pustit se od začátku do příběhu o Gordonu Freemanovi nebo si zkuste zahrát s přáteli multiplayerovou hru. My budeme doufat, že s novou činností nám Valve brzy přinese nějakou novou pecku.

Tagy:

Anežka Ebrová

Anežka je hráčka již od dětských let. Její vášeň propukla již na základní škole díky školním počítačům, kde ztrácela pojem o časoprostoru. Mezi její první herní lásky patří série Half-Life. No a jak se říká, stará láska nerezaví. Hry od Valve prostě zbožňuje stejně jako střílečky a skákačky. Mezi její další koníčky patří hlavně sport, cestování, knihy a deskovky. Avšak její láskou zůstávají vždy hry, stejně jako pivo - tanková Plzeň 12° středně vychlazená.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.