DOOM (2016) – jde se do akce!

Id Software pracuje na novém projektu 2021B

1. 7. 2021
 

Po zveřejnění seznamu australské komise pro klasifikaci her se objevil nový projekt s názvem Project 2021B, o kterém fanoušci Id Software spekulují. Titul s označením M pro násilí a online interakci je multiplatformní hrou, kterou vyvíjí společnost Id Software a vydá ji společnost ZeniMax Europe. 

Pokud je vám tento podivný název povědomý, pravděpodobně si vzpomenete na Project 2021A, další projekt id Software, který byl rovněž objeven v lednu prostřednictvím webu Classification Board a zveřejněn společností Bethesda. Je zde však několik rozdílů. Projekt 2021A má klasifikaci R18+ díky vysoce agresivnímu násilí a jeho typem média je virtuální realita, což vedlo weby jako TechRadar k předpovědi, že se pracuje na Doom Eternal VR. 

Naproti tomu Project 2021B se zdá být běžnou videohrou s nižším hodnocením než například výše zmíněný Doom, který byl hodnocený R18+ pro výrazné použití násilí, krve a brutality. 

Je možné, že mezi oběma projekty existuje přímá souvislost. Doom VR by mohl být zcela samostatnou hrou bez vazby na Eternal. Druhý projekt by mohl být verzí téže hry bez spojení s VR. Podle spekulací několika uživatelů Resetera to nemá s Doomem nic společného a ve skutečnosti má jít o remaster nebo kolekci Quake pro next-gen konzole. Koneckonců, příští rok je 25. výročí hry Quake 2. 

Docela rád bych si zahrál sérii Doom na VR, ale upřímně si myslím, že by to mohl být docela problém. Koneckonců Eternal je zběsilá akční hra, která má několik různých barev, což docela bije do očí. Ale nakonec ani remaster samotného Quaka by nebyl špatnou volbou.

Zdroj: Pcgamer

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.