Id Software pracuje na novém projektu 2021B

Sdílet
Sdílet
Sdílet

Po zveřejnění seznamu australské komise pro klasifikaci her se objevil nový projekt s názvem Project 2021B, o kterém fanoušci Id Software spekulují. Titul s označením M pro násilí a online interakci je multiplatformní hrou, kterou vyvíjí společnost Id Software a vydá ji společnost ZeniMax Europe. 

Pokud je vám tento podivný název povědomý, pravděpodobně si vzpomenete na Project 2021A, další projekt id Software, který byl rovněž objeven v lednu prostřednictvím webu Classification Board a zveřejněn společností Bethesda. Je zde však několik rozdílů. Projekt 2021A má klasifikaci R18+ díky vysoce agresivnímu násilí a jeho typem média je virtuální realita, což vedlo weby jako TechRadar k předpovědi, že se pracuje na Doom Eternal VR. 

Naproti tomu Project 2021B se zdá být běžnou videohrou s nižším hodnocením než například výše zmíněný Doom, který byl hodnocený R18+ pro výrazné použití násilí, krve a brutality. 

DOOM (2016) – smrt za 3, 2, 1...
DOOM (2016) – tak cute

Je možné, že mezi oběma projekty existuje přímá souvislost. Doom VR by mohl být zcela samostatnou hrou bez vazby na Eternal. Druhý projekt by mohl být verzí téže hry bez spojení s VR. Podle spekulací několika uživatelů Resetera to nemá s Doomem nic společného a ve skutečnosti má jít o remaster nebo kolekci Quake pro next-gen konzole. Koneckonců, příští rok je 25. výročí hry Quake 2. 

Docela rád bych si zahrál sérii Doom na VR, ale upřímně si myslím, že by to mohl být docela problém. Koneckonců Eternal je zběsilá akční hra, která má několik různých barev, což docela bije do očí. Ale nakonec ani remaster samotného Quaka by nebyl špatnou volbou.

Zdroj: Pcgamer

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn