Immortals Fenyx Rising – Medúza

Immortals Fenyx Rising 2 byl inspirován Elden Ringem

22. 8. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Ubisoft z finančních důvodů zrušil očekávané pokračování Immortals Fenyx Rising 2. Nový projekt měl disponovat otevřeným světem obsahujícím prvky známých her jako Elden Ring a Wind Waker, což znamenalo odklon od předešlého titulu, jenž byl inspirován řeckou mytologií.

Dvě osoby obeznámené s vývojem gamesy sdělily zahraničnímu magazínu Axios, že Immortals Fenyx Rising 2 měl obsahovat realističtější grafiku, menší důraz na řešení hádanek a větší akcent na volbu a rozhodování hráče, jež by ovlivňovalo svět. Zároveň měl projekt výrazně změnit model otevřeného světa využívaný v předchozích titulech Ubisoftu a inspirovat se nelineárním systémem plnění úkolů a navigace obsaženým v populárním Elden Ringu od From Softwaru.

Zdroj: Ubisoft

Podle informací bylo prostředí hry inspirováno polynéskou kulturou a hráči procházeli fiktivními ostrovy založenými na Novém Zélandu, Tahiti, Velikonočním ostrově a Havaji. Navigačními prostředky prý bylo sledování zvířecích stop, orientace podle souhvězdí nebo používání větrných vzorců podobných těm, které jsou zobrazeny ve hře The Ghost of Tsushima.

Článek dále uvádí, že Immortals Fenyx Rising 2 umožňoval výběr pohlaví a přizpůsobení postavy, stejně jako v předchozí hře. Vaším úkolem bylo přesvědčit polynéské bohy, aby vám udělili elementární a měňavé schopnosti. Měli jste také získávat nová tetování, jejichž podoba se měnila na základě rozhodnutí, která jste v průběhu děje učinili. Stejně tak měly mít vaše činy vliv na okolní krajinu.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.