Martha is dead úvod

Martha is Dead dostane filmovou adaptaci

17. 1. 2024
Zdroj náhledu: IGDB.com

Martha is Dead je psychologický horor od vývojářského studia LKA, který vyšel již v únoru roku 2022. Hra sklidila poměrně úspěch, jelikož se jedná o doopravdy kvalitní hororový titul s velice poutavým a dobře zpracovaným příběhem. Není tedy divu, že vývojáři se také mohli těšit z kladných recenzí. Na Steamu titul obdržel 80 % kladného hodnocení, což jej řadí do kategorie velmi kladné.

Nyní vydavatelské studio Wired Productions oznámilo, že Martha is Dead dostane filmovou adaptaci, a nejlepší na tom je, že film se již nachází ve fázi aktivního vývoje. Pracuje na něm švédské filmové studio nesoucí název Studios Extraordinaires. Zatím bohužel není známo, jaké herecké obsazení můžeme očekávat, ani kdy se filmu dočkáme.

O čem vlastně tento temný psychologický horor je? Jedná se o hru z pohledu první osoby zasazenou do Itálie v roce 1944. Jak se konflikt mezi německými a spojeneckými silami zostřuje, je nalezeno tělo utonulé ženy Marthy. Vy jakožto hráč se vžijete do role Giulii – sestry zesnulé Marthy. Ta se snaží vypořádat s traumatem z její smrti. Titul si v naší recenzi vysloužil poměrně vysoké hodnocení, a to 8/10. Mezi klady například patří hudební doprovod, realistické zpracování okolí nebo příběhová linie.

Jak všichni víme, filmové či seriálové adaptace her se poměrně často stanou velkým zklamáním. Nicméně budeme doufat, že Martha is Dead bude jednou z příjemných výjimek.

Adéla Pfefrová

Od útlého dětství sledovala staršího bratra, jak hraje hry. A nakonec se to i pro ni stalo její vášní. V současné době téměř každý den ztrácí své nervy u hry Counter-Strike: Global Offensive, kterou hraje dlouhých 5 let. Její slabostí jsou rozhodně survival hry, jako například The Long Dark nebo The Forest. Svojí povahou je extrovert, když zrovna nesedí u her nebo seriálů, ráda poznává nové lidi a věnuje všechen svůj volný čas svým přátelům a rodině.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.