Mashinky borderless

Mashinky mají zajímavé novinky

8. 8. 2023
Zdroj náhledu: Jan Zelený

Českou hru jménem Mashinky snad netřeba ani představovat.  Tento odpočinkový manažerský kousek ze světa železnic se už od roku 2017 stále nachází v předběžném přístupu, přesto se však na titulu poctivě pracuje a je skvělým zážitkem pro všechny milovníky žánru. Vývojář Jan Zelený se podělil o vlastnosti nové aktualizace a informaci, jak pokračují práce na hře.

Při práci na letecké dopravě došlo k celkovému vylepšení a opravě chyb, včetně optimalizace enginu. Přidány rovněž byly nové možnosti renderování. 

Mashinky můžete nyní hrát i v borderless režimu namísto fullscreen a spustit hru bez změny rozlišení monitoru, stejně tak jde plynule přepínat mezi Mashinkami a dalšími aplikacemi.

Zdroj: Jan Zelený

Za povšimnutí rozhodně stojí úprava uživatelského rozhraní, tak aby se vždy vykreslovalo v nativním rozlišení. To má za následek, že můžete snížit rozlišení hry na slabším hardwaru a zároveň zachovat ostré a čitelné uživatelské rozhraní. Jan Zelený také prozrazuje, že se snažil vylepšit zážitek při řízení mašin a vozidel.

Aktualizace obsahuje samozřejmě různé opravy a vylepšení jednotlivých prvků a mechanismů hry. Kompletní seznam, dle skromných slov vývojáře, „malé aktualizace“ naleznete zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.