Game of Thrones

Některých spin-offů Game of Thrones se nedočkáme, řekl Martin

4. 1. 2023
Zdroj náhledu: IGDB.com

Taky máte všichni takovou radost, když G. R. R. Martin vždycky vypráví o ničem jiném než o tom, že konečně dopsal Vichry zimy? Nyní se rozpovídal o tom, jak to vypadá s dalšími plánovanými seriály, protože House of the Dragon (Rod draka) se stal jedním z nejlepších seriálů roku 2022. Martin se navíc na seriálech rád podílí; z plánovaných ale nyní nevyjdou všechny, jen nevíme, které.

Jak se sám autor vyjádřil na svém blogu: ,,Jak tomu u vývoje bývá, s některými projekty to jde rychleji než u jiných. Žádný z nich ještě nedostal zelenou, ale doufáme, že se to brzy změní. Několik jich šlo k ledu, ale neřekl bych, že jsou úplně mrtvé. Všechny ty změny na HBO Max nás ale rozhodně ovlivnily.“ Na co tak autor narážel?

Víme, že měl vzniknout samostatný seriál s Jonem Snowem, který měl přímo navázat na konec Game of Thrones. Seriál 10 000 lodí měl vyprávět příběh princezny Nymerie (ne Aryiny vlčice, ale té Targaryenky). Ve vývoji byl údajně už dlouhodobě seriál Příběh Dunka a Egga, tedy dvojice známé z další knižní série, která brázdila Západozemí přibližně devadesát let před Game of Thrones. V přípravě byl také seriál The Sea Snake, který měl ukázat příběhy Corlyse Velaryona, kterého už známe ze seriálu House of the Dragon. Do toho jsou údajně ještě ve hře další dva animované seriály, jež jsou už ale rok ve vývoji.

Celkem šest seriálů, z čehož minimálně dva už jsou roztočené, postava ze třetího připravená, k jednomu se dá udělat plnohodnotná adaptace, a vychází tak, že 10 000 lodí a Jon Snow jsou zatím ve fázi teorie. Nejspíš to vypadá, že právě tyto dva budou ty, kterých se nedočkáme, ale počkejme si ještě nějaký čas, jak to vše dopadne. G. Martin je poslední dobou hodně aktivní a vypadá to, že se vyloženě vyhýbá dopsání šesté knihy ze své série, ačkoliv neustále tvrdí opak. Ostatně, velice špatně přijatý konec hlavního seriálu mu nejspíš vrtá v hlavě, a tak se možná rozhoduje, zda neudělat nějaké úpravy.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.