Bayonetta Origins Cereza and the Lost Demon – logiáš

Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon dostala před vydáním rating od ESRB

2. 1. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Bayonetta je populární série akčních her vyprávějící příběh titulní divoké čarodějky, která je panovačná a poněkud sexualizovaná, což samozřejmě nikomu nevadí. První díl vyšel na PC v Evropě v roce 2010, ale pokud žijete v Japonsku, mohli jste si tuto divošku pořídit už o rok dříve. Vývojáři z PlatinumGames se rozhodli vydávat své dílo od druhého dílu výhradně na Switch, což je podle mého názoru docela škoda, protože zařízení nedokáže z nové technologie vytěžit maximum.

Prozatím poslední díl Bayonetta 3 své fanoušky do jisté míry rozdělil. To je způsobeno novým chováním čarodějnice, jejíž dominantní vystupování z předchozích dvou her, kdy dráždila nepřátele a poměrně atraktivně tančila během boje, se ve třetím díle výrazně změnilo. Chci říct, že tu stále tančí, ale některým fanouškům to nepřipadalo tak sexy a její chování je submisivnější. Na The Game Awards 2022 však byla oznámena nová hra ze série s názvem Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon.

Pokud vám tato informace unikla, hra Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon je návratem do dávných časů Cerezy, mladé čarodějnické učednice, která se vydává na osudovou cestu do zakázaného lesa, aby získala sílu k záchraně své matky. Kromě toho, že nebudete hrát za dospělou Bayonettu, přináší titul dvě další změny. První je, že bude mít kreslenější grafický přístup, který připomíná spíše komiks. Druhou novinkou je zcela odlišný styl hraní, jehož podobu zaujímá izometrický pohled z vrchu namísto efektního akčního stylu ze třetí osoby.

Právě tyto dvě odchylky od původní série mají vliv na celkové hodnocení hry. Ratingová organizace Entertainment Software Rating Board (ESRB) zveřejnila svůj verdikt na webových stránkách ještě před vydáním samotné hry, které je naplánováno na 17. března 2023. Tato informace dává fanouškům alespoň jasnou představu o tom, co mohou od spin-offu očekávat, pokud jde o násilí a další prvky během hraní.

ESRB udělil titulu Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon rating T, což znamená, že je přístupný mladistvým od třinácti let a může obsahovat násilí, sugestivní témata, ostrý humor a některé krvavé scény. To je změna oproti předchozím dílům, protože Bayonetta byla klasifikována stupněm M, který uvádí, že je vhodná od sedmnácti let, protože může obsahovat intenzivní násilí, krveprolití, sexuální obsah a vulgarismy. Ve své zprávě ESRB nadále uvádí:

Zdroj: ESRB

„Jedná se o akční dobrodružnou hru, v níž se hráči ujímají role Cerezy, dětské čarodějky, která se vydává na cestu za záchranou své uvězněné matky. Z pohledu 3/4 hlavy se hráči pohybují lesem, řeší hádanky a bojují s fantastickými bytostmi (např. démony, vílami). Hráči mohou na nepřátele sesílat kouzla a pomocí obří vycpané kočky útočit na nepřátele zblízka. Boj je obohacen o zvuky nárazů, zpomalené efekty, velké exploze a barevné efekty stříkající krve. Několik sekvencí umožňuje hráčům provést dokončovací útoky na bosse: tvor umístěný v železné panně; useknutá ruka použitá k probodnutí obřího tvora. Jeden statický obraz ukazuje čarodějnici probodnutou kopím, jiná sekvence končí mrtvolou postavy visící z tlamy příšery.“

Zdroj: Volný překlad

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.