Next Fest 2 náhled

Next Fest 2022: Nejzajímavější tituly – část druhá

26. 2. 2022
 

Na Steamu již v minulosti párkrát proběhl herní festival s názvem Next Fest, kde mají uživatelé možnost si vyzkoušet několik stovek demoverzí her. Tento festival nabízí zejména tituly od méně známých vývojářů, nicméně výběr her je velice rozmanitý a pestrý. Momentálně od 21. 2. až do 28. 2. tato událost probíhá znovu – redaktoři herního magazínu Gaming Professors proto opět spojili své síly a vybrali několik zajímavých titulů, které si zahráli a které mohou vřele doporučit.

Adéla Pfefrová

Autopsy Simulator / Woodland Games

Nadcházející titul s názvem Autopsy Simulator bude zcela jistě jen pro silnější povahy. Ocitnete se totiž v roli muže, který se živí jako patolog. V demoverzi budete provádět pitvu na bezdomovci, u kterého musíte zjistit příčinu smrti. Vyšetřujete proto jeho orgány, jako například srdce, mozek, plíce nebo žaludek. Pro některé je již práce patologa dosti děsivá záležitost, nicméně Autopsy Simulator s sebou nese i hororové prvky. Jakmile zjistíte příčinu smrti a už jen zašíváte tělo, rozezvoní se telefon z vaší pracovny. Odložíte tedy nástroje, které držíte v rukách a jdete vzít telefonát. Na druhé straně hovoru na vás promlouvá ženský hlas se slovy „Dobrý večer, jak se máš? Jak se máš? Jak se máš?“, přičemž milý ženský hlas se při každém slovu proměňuje v hlas čím dál tím děsivější. Telefonát tedy ukončíte a vracíte se k tělu, jenže tělo nikde není k nalezení. Vývojářské studio Woodland Games, které stojí za tímto titulem, ukončilo demo hry velice napínavě, a tak i mě samotnou neskutečně zajímá, co se bude odehrávat v plné verzi hry.

Winter Survival / DRAGO entertainment

Vývojářské studio DRAGO entertainment, které v minulém roce sklidilo úspěch se svým Gas Station Simulatorem, poskytlo na Next Festu demoverzi svého nadcházejícího survival titulu, a to Winter Survivalu. Z názvu vám je nejspíše jasné, že se budete nacházet na sněhem pokrytém území. Vaše postava vyrazila se svými přáteli na túru, nicméně ta se spíše proměnila v hororový zážitek. Při vašem výletu se něco pokazilo a vy absolutně nemáte tušení, kde se vaší kamarádi nacházejí. Co ale víte, je fakt, že jste sami ponecháni osudu uprostřed zmrzlé krajiny, kde se hemží vlci a medvědy. Dokážete přežít? Winter Survival by měl dle dostupných informací vyjít v druhém čtvrtletí roku 2022.

Neodash / Axan Gray

Neodash je závodní arkádový titul, který se odehrává na neonových dráhách. Demoverze vám nabídne prvních deset úrovní, čím vyšší úroveň, tím samozřejmě vyšší obtížnost. Na závodní dráze se musíte vyhýbat různým objektům nebo třeba přeskakovat z jedné dráhy na druhou a mezi tím udělat jen tak pro dobrý pocit backflip. Titul je doprovázený pohodovou elektronickou hudbou, která titulu dodává takovou tu správnou atmosféru. Vývojářským studiem stojícím za tímto počinem je Axan Gray a Neodash je jejich úplně první titul. Na hru se můžeme těšit někdy v roce 2022, přesné datum zatím nebylo specifikováno.

Daniel Konečný

The Unliving / RocketBrush Studio

V ulicích města se pohybuje postava v tmavé kápi a rolníci se s vidlemi třesou za barikádami. Milovníci temné magie si mnou ruce. The Unliving je dávka ryzí nekromancie, kde v roli posluhovače temnoty nebudete mít pod palcem pět nebo deset nemrtvých, ale rovnou sto. Ono totiž o nic jiného než o modifikaci a ovládání vašich nemrtvých hord ani nejde. The Unliving nabídne jednodušší, ale zato osobité pixelartové zpracování, jež vám dá okusit moc hrdiny trpícího ztrátou paměti. Demoverze hry předvedla, jak bude taková čistka města probíhat a musím říct, že ačkoliv je svým způsobem výzva, když za vás bojují nemrtví, tak je to i docela zábava. Hru samozřejmě čeká ještě spousta práce. Prostředí pro ovladače není zdaleka připravené, nastavení je strohé a herní doba je velkým nejistým.

Souldiers / Retro Forge

Tady to zavání notnou dávkou nostalgie… Souldiers je v první řadě nádhernou retro-pixelartovou plošinovkou. V druhé řadě je hrůznou Metroidvánií, tudíž bude váš požitek z vizuálu patřičně regulován.
Demo nás vrhlo na úplný začátek hry a nastínilo, že příběh tady bude mít svůj vlastní prostor. Královská družina vpadla při své expedici do pasti a podle všeho je v jiném světě. Tak to alespoň praví Valkýra. Vy, coby řadový voják – skaut, lučištník nebo kouzelník – máte za úkol najít cestu ven – zpět do svého světa – a pomoci králi vyhrát válku. Cesta bude dlouhá a všudypřítomná těla vašich druhů utvrdí vaše domněnky, že nebude vůbec snadná.

Core Keeper / Pugstorm

Core Keeper je pixelartovým RPG z prostředí rozlehlého podzemí (médii také označován jako Diablo a Terraria v jednom), v němž se v roli dobrodruha silou mocného artefaktu ocitnete. Jako dobrodruh budete mít nejspíš spoustu důvodů vrátit se zpátky na povrch, ale na výběr bohužel nedostanete, a tak vám nezbyde než v temném prostředí vytvořit správné životní podmínky.
Hru si pravděpodobně nejlépe užijete právě s přáteli, z nichž si každý zvolí svou úlohu a dohromady budete tvořit nadějný přeživší tým, který nezná konkurence. Core Keeper přináší do světa survival her jakousi dávku nejistoty, která hráčům dost možná poskytne jedinečný zážitek.

Anežka Ebrová

Silt / Spiral Circus

Nevíme, co se nachází ve vesmíru. Myšlenka na to, jak je vesmír neprozkoumaný a co vše v něm může, žít je děsivá. Stejnou věc můžeme prohlásit o hlubinách oceánu. Obrovská neprozkoumaná plocha na naší planetě, ve které se ukrývají děsivá stvoření. Ve hře Silt máme možnost si toto území prozkoumat. Zhostíme se zde role potápěče, který se nachází právě v takové oblasti. Naštěstí máme unikátní schopnost, a to přenést naší životní energii do těchto stvoření a díky nim proplouvat hrou. Každý plavec má unikátní schopnosti, které nám pomohou překonat překážky napříč naší cestou. Tato neotřelá logická hra od vývojářského studia Spiral Circus vyjde na jaře tohoto roku. Dejte si však pozor, stále totiž nevíme, co na nás uvnitř hlubin čeká.

McPixel 3 / Sos Sosowski

Ale ne! Brzdy nefungují! Všichni zemřeme! Co s tím budeme dělat? Co třeba vzít rybičku a spláchnout ji do záchodu. To určitě pomůže. Nebo co třeba vyskočit z okna a pokusit se vlak zastavit ručně? Ne? Tak co prostě zatáhnout za záchrannou brzdu? Aha. Den je zachráněn! McPixel 3 navazuje na své dva předchozí díly. Jeho demo nám nabízí několik situací, ve kterých se ocitneme, abychom „zachránili den”, jak říkávají Angličané. Pokud hru neznáte, nevadí. Jedná se o ztřeštěnou hru, ve které se snažíte použít ze svého okolí vše, jen abyste se dostali z nějaké obtížné situace. Bizarní situace si pak žádají bizarní řešení. V demu se ocitnete na místech, jako je vlak jedoucí z útesu, ve vojenském letadle, které se řítí k zemi, nebo třeba v těle typického kancelářského pracovníka. Pokud máte rádi černý humor, doporučujeme vám si hru zahrát. A kdo ví, možná vám „záchrana” McPixelova dne vykouzlí den plný humoru. Hra od vývojáře Sose Sosowského vyjde tento rok.

Pavol Kunca

Matchpoint / Torus Games

Nyní se přesuneme do světa sportovních her. Ochutnávkové demo Matchpoint je tenisový simulátor a už při spuštění se nám hra ukázala v klasickém sportovním provedení, které již známe z podobných titulů od EA. Hned v úvodu si můžeme vybrat mezi singleplayerem a multiplayerem. V prvním režimu jsme našli kariéru, rychlý zápas, tréninky či tutoriál. Multiplayer pak v rámci hodnocených zápasů nabízí možnost rychlého zápasu s přítelem nebo s náhodným hráčem. Kvůli tomu, že jsme hráli jen demoverzi, jsme si samozřejmě mohli zahrát jen rychlý zápas. V něm se nám ukázalo několik známých tváří skutečných tenisových osobností, mezi nimiž jsme si mohli vybrat naši herní postavu. Samotná hra byla zajímavá, ale nijak světoborná. Ovládání chtělo trochu cviku, a třebaže se grafika hry snaží co nejvíc přiblížit k realitě, mimika tenistů ji drží zpět. Fanoušci tenisu si v Matchpoint přijdou na své, i když nám hra přišla mnohem jednodušší ve srovnání s tím, jak ji prezentují vývojáři.

Kao the Kangaroo / Tate Multimedia

Kultovní Crash Bandicoot v boxerských rukavicích, ale namísto bandikuta hrajeme za klokana Kaoa. Skákačka, ve které sbíráme mince, bojujeme proti příšerkám a hledáme poklady křížem krážem po levelech, je přesně to, o čem je Kao the Kangaroo. Příjemně vyhlížející hra nás sice překvapila výraznou citlivostí obrazu, ale slzy nám do očí nevehnala. Po dohrání jediného přístupného levelu se Kao zdá být na dobré cestě, i když nám hra crashla a museli jsme jeden level dohrávat nadvakrát. Pevně doufáme, že si vývojáři s hrou do vydání ještě vyhrají a my budeme mít dostupnou novou skákačku s nádherným kresleným prostředím. Týme z Tate Multimedia, do toho!

Porcelain Mask / After Game

Porcelánová maska i hra. V této 2D srandě je naší úlohou projít levely a vyhnout se různým pastem či překážkám. Také je potřeba zapojit logické myšlení a vyřešit různé hádanky. V demoverzi nám byl klasicky poskytnut jeden level, a i s tím byly problémy. Nepřehledné oblasti, ve kterých jsme se ztráceli, ovládání nebylo dobře vyvážené, a ani grafická stránka na nás nepůsobila ve srovnání s promem příliš lákavě. Nebyla nám představena ani síla masky, takže jsme s velkou pravděpodobností zůstali ochuzeni o hlavní charakteristiku hry, zvýrazněnou už samotným názvem. Pro nás bylo problém dohrát i ten jeden level (ne kvůli překážkám, ale zejména kvůli samotnému provedení hry), a a to jsme ještě neviděli plnou verzi. Možná nám ale jen hra nesedla a konečná verze se povede na výbornou. Budeme v tom vývojářům držet palce.

Adéla Pfefrová

Od útlého dětství sledovala staršího bratra, jak hraje hry. A nakonec se to i pro ni stalo její vášní. V současné době téměř každý den ztrácí své nervy u hry Counter-Strike: Global Offensive, kterou hraje dlouhých 5 let. Její slabostí jsou rozhodně survival hry, jako například The Long Dark nebo The Forest. Svojí povahou je extrovert, když zrovna nesedí u her nebo seriálů, ráda poznává nové lidi a věnuje všechen svůj volný čas svým přátelům a rodině.

Anežka Ebrová

Anežka je hráčka již od dětských let. Její vášeň propukla již na základní škole díky školním počítačům, kde ztrácela pojem o časoprostoru. Mezi její první herní lásky patří série Half-Life. No a jak se říká, stará láska nerezaví. Hry od Valve prostě zbožňuje stejně jako střílečky a skákačky. Mezi její další koníčky patří hlavně sport, cestování, knihy a deskovky. Avšak její láskou zůstávají vždy hry, stejně jako pivo - tanková Plzeň 12° středně vychlazená.

Pavol Kunca

Pavol je typický vášnivý hráč, ktorý na hry nemá čas. K hernej stoličke ho posadila stará dobra 1.6, ktorej sa drží do dnešných dní. Akčné strieľačky sú jeho „domovské vody“ a preto nedá dopustiť na herné série ako Far Cry alebo Mafia. Nevyhýba sa ani stratégiám, športovým, či rôznym puzzle logickým hrám. Ako perfekcionista rád dohráva hry na 110%, kedy loví každý jeden možný achievement. Okrem hrania sa rád vzdeláva, veľa cestuje a ani šport či kniha mu nie sú cudzie pojmy. Rozhodne nejakým tým pivečkom s priateľmi nepohrdne.

Daniel Konečný

K hrám poprvé přičichnul u kazetových konzolí, jejichž éra se toho času brala pomalu ke konci. Po druhé okusil kouzlo digitálních světů u hry Age of Empires II, kterou našel na počítači svých prarodičů. Krátce na to to byl Minecraft, pak moba hry a postupně to s ním šlo víc a víc z kopce. Dnes se věnuje nezávislým titulům, obzvláště pak těm, které se netají svými pixely.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.