Next Fest: Nejzajímavější tituly – část druhá

5. 10. 2021
 

Mezi 1. a 7. říjnem na Steamu probíhá videoherní festival s názvem „Next Fest“. V rámci této události si všichni uživatelé Steamu mohou zahrát, respektive vyzkoušet několik stovek demoverzí her. Festival plný zábavy nabízí především hry od méně známých vývojářů. Je velice rozmanitý, o čemž svědčí nejen počet her, ale také tam najdete snad všechny existující žánry. Redaktoři herního magazínu Gaming Professors spojili své síly a vybrali několik zajímavých titulů, které vyzkoušeli a mohou je s klidným svědomím doporučit.

Michal Mráz

POSTAL: Brain Damaged / Hyperstrange & CreativeForge Games

Ikonická postava Postal Dude se vrací v mnohem bláznivější a lepší podobě než kdykoli předtím. Nejenže uslyšel v rádiu křik vyděšené ženy volající o pomoc, ale dokonce si nasadil svou ikonickou helmu, nabil brokovnici a najednou se objevil portál… no, chápete. Postal si tak trochu dělá srandu z Doom Eternal. Postal Dude mi připadá mnohem upovídanější a vulgárnější než v předchozích hrách, ale to rozhodně není na škodu. Dočkáme se nových zbraní – zatím nám byla představena motorizovaná lopata (co si pod tím mám sakra představit? …křížence lopaty a motorové pily), se kterou můžete masakrovat své nepřátele. Dále tu najdeme pistoli s připojenou televizí (možná budeme moci sledovat našeho oblíbeného youtubera a jeho hodinové reakce), raketomet a dvouhlavňovou brokovnici s připojeným hákem jako v Doom Eternal. Samozřejmě se vrací žlutý déšť, jen mírně upravený. Pokud máte láhev dobré chilli omáčky, váš žlutý déšť se rázem stane plamenometem – a to doslova. Bohužel bychom se titulu měli dočkat až někdy v květnu 2022, ale už teď můžeme říct, že to bude pořádně praštěná hra.

Spooky Milk Life / MangoMango & Studio Ginkgo

Spooky Milk Life je erotická point-and-click adventura, v níž budete prozkoumávat město a poznávat sympatické, krásné a „někdy až příliš“ obdařené dívky. Příběh se odehrává v městečku Mid Night Falls, jež přímo překypuje tajemnými věcmi. Váš otec se náhle ztratil a vy jste odhodláni ho najít a znovu se shledat se svou rodinou. Budete procházet různými dungeony, bojovat s nepřáteli, vytvářet různorodé předměty a také uspokojovat několik různých žen. Titul vypadá docela zajímavě a rozhodně bude mít co nabídnout, hra by měla vyjít ještě letos.

Wedding Designer / Forestlight Games

Vžijete se do role zástupce agentury, která pořádá nejrůznější akce na bláznivých místech. Například pokud máte chuť uspořádat narozeninovou oslavu, nebo dokonce svatbu na smetišti, vaše agentura ji může zařídit. Vždy dojedete na požadované místo a vaše práce může začít. Budete uklízet, renovovat nábytek, či rovnou kapličky, přičemž musíte zajistit výzdobu a její rozmístění. Jedná se o oddechový titul, kterého bychom se mohli dočkat ještě letos. Přesnější datum zatím není známo.

Into the Pit / Nullpointer Games

Ujmete se role mága povolaného k obraně chudé vesnice, ve které se objevil démonický portál. Vaším úkolem bude experimentovat se svými schopnostmi, abyste co nejlépe ochránili nebohé lidi. Je to dynamická rogue-lite FPS hra, již bych se nebál přirovnat ke starším titulům jako Blood či Heretic. Titul má vyjít již 19. října 2021.

Airport Renovator / Two Horizons S.A.

Stanete se hrdinou, díky němuž může plno cestujících odletět domů nebo na dovolenou. Jste hrdinou, na kterého se obracejí, když se něco pokazí. Jste jediným člověkem, jehož zásluhou se podaří letiště zrenovovat. Vžijte se do role člověka, který je povolán, aby vyčistil a kompletně zrenovoval letiště po celé zemi. Budete kácet stromy, sekat trávu, sklízet listí nebo mýt interiér s exteriérem. Případně budete sundávat kozy ze střech. Opět se jedná o odpočinkový titul, jehož datum bohužel neznáme.

Hotel Renovator / Two Horizons S.A.

Stejně jako u hry Airport Renovator se stanete mužem činu. Jen tentokrát nebudete renovovat letiště, ale hotely. Jedná se o odpočinkový titul, ve kterém budete navrhovat pokoje a investovat do nového vybavení. Vaším cílem bude získat pětihvězdičkové hodnocení. Datum vydání není zatím známo.

Ravenous Devils / Bad Vices Games

Jedná se o hororový titul, který nemusí sednout každému. Budete ovládat nádherný manželský pár, jenž vlastní svůj vlastní obchod. Manžel Percival je vlastníkem krejčovství a jeho drahá manželka (její jméno zatím není známo) má zase svou vlastní kuchyň. Vaším úkolem bude pomoci jim získat co nejlepší hodnocení u lidí, získat lepší finanční prostředky, za něž by mohli vylepšit své vybavení, ale hlavně jim pomůžete udržet strašlivé tajemství… všechny potraviny, které tam jíte, pocházejí z lidského masa. Za Percivala budete vraždit své klienty a házet je poklopem do kuchyně své milované, která je rozseká v mlýnku na maso. Jedná se o zajímavý titul, který očekáváme někdy v příštím roce.

Nikola Erlebachová

Endling - Extinction is Forever / Herobeat Studios

Lidé se stále více a více sobecky roztahují po planetě na úkor samotné přírody. Nejednou se již stalo, že se musel vykácet les kvůli plánované výstavbě lidských obydlí. Endling sleduje příběh jedné odvážné liščí mamky, která nejprve ztratila domov a málem i holý život. Poté, co nalezla relativně bezpečný úkryt a přivedla na svět čtyři krásná liščátka, je jí jedno ukradeno prohnaným pytlákem. Abyste mohli vyrazit na záchrannou výpravu, bude potřeba přes noc ulovit dostatek potravy pro své malé novorozence, aby nabrali dostatek sil a mohli vás následovat při stopování únosce. Dokážete se postarat o tři hladové krky, ochraňovat je, krmit je a zároveň hledat útočiště a unesené mládě? Endling vám vžene slzy do očí během prvních několika minut a já už se velice těším na plnou verzi hry, která je prozatím plánovaná na příští rok.

Aspire: Ina's Tale / Wondernaut Studio

Rozkošná 2D plošinovka s příjemnou hudbou a zajímavým příběhem vás dostane do kolen zejména svou uhrančivou vizuální podobou. Prostředí několikapatrové věže je pokaždé jiné a někdy budete žasnout nad tou malebnou krajinou s netradiční architekturou, jindy se budete třást strachy při plížení se kolem děsivých monster skrytých v temných zákoutích. Překonejte logické hádanky a poznejte plno ojedinělých postav, uvězněných ve věži stejně jako vy. Cesta za svobodou nebude rozhodně lehká, ale Ina je připravena zaplatit jakoukoliv cenu, aby se mohla vrátit zpět za svým otcem. Jak zmiňují samotní autoři, toto není příběh o tom, jak bude dívka zachráněna, ale o tom, čím vším se může stát. Titul má vyjít ke konci tohoto roku.

Repeat / Ateliér Duchů

Vesmír je v nebezpečí! Časoprostorová trhlina pomalu, ale jistě pohlcuje kousek po kousku samotný vesmír a jen vy jej můžete zachránit. Bezejmenná hrdinka pomocí malé krychličky dokáže prostor určitým směrem násobit, a tak vzniká smyčka donekonečna opakující se reality, ve které se budete muset zorientovat a najít cestu vpřed. I když je demoverze této české logické hry poněkud kratší, dostatečně ukazuje herní mechaniky. Celá hratelnost je zprvu poněkud zmatená, ale jakmile pochopíte principy jejího fungování, užíváte si zajímavé organické prostředí a futuristickou hudbu.

Young Souls / 1P2P

Akční RPG Young Souls sleduje nepříznivý osud osiřelých dvojčat Jenny a Tristana, kterých se ujal poněkud tajemný vědec a vychoval je jako vlastní děti. Když jednoho dne váš pěstoun z ničeho nic zmizí, na nic nečekáte a vyrazíte se ho hledat. Při prozkoumávání domu narazíte na tajnou podzemní laboratoř a portál do paralelního fantasy světa doslova přemořeného gobliny. Budete tak cestovat mezi oběma dimenzemi, vylepšovat své vybavení či statistiky, žít život obyčejného školáka a zároveň pátrat po profesorovi během rychlých a tuhých bojů se silnými nepřáteli. Můžete se vydat na sólo dráhu, ale hra přímo vybízí ke hraní v kooperaci.

Life of Delta / Airo Games

Tato roztomilá point-and-click adventura vás zavede do postapokalyptického Japonska, kde, jako ostatně všude po světě, již nenajdete jediného člověka. Po Velké válce Zemi obývají zmutovaní ještěři a roboti snažící se přežít v tomto drsném prostředí. Drobný robot Delta byl jednoho dne zachráněn ze spárů jistého zničení dalším robotem jménem Joe. Nyní je na něm, aby se pokusil svého přítele zachránit ze svazujících pout policie a splatit mu tak dluh za svůj život. Logické hádanky a minihry k těmto typům her neodmyslitelně patří a brzy zjistíte, že pro malého robota bude zapotřebí zapojit všechen důvtip a vychytralost, aby úspěšně splnil svůj cíl.

Zdeněk Samec

Starship Troopers – Terran Command / Artistocrats

ST: TC je zajímavou real-time strategií zasazenou do kulis filmové série Hvězdná pěchota (mám na mysli sci-fi, ne starou reality show Česko hledá SuperStar). Hra kombinuje tradiční RTS prvky, jako je ovládání jednotek v reálném čase, s prvky dle autorů originálními, jako je „pravá linie vidění” a „pravá linie palby”. To znamená využívání terénních nerovností. Jednotky prostě nemohou střílet přes sebe jako v jiných strategiích, ale musíte je rozmístit tak, aby měly vždy volný prostor pro střílení. Demoverze nabízí tři mise, v nichž se naučíte základní mechaniky. Pokud se vývojářům podaří zachovat v kampani různorodost, může jít o opravdu zábavný titul. ST: TC vychází 31. března 2022.

ANNO: Mutationem / ThinkingStars

ANNO: Mutationem zaujme hned na první pohled svým pixelovaným cyberpunkovým stylem. Čínští vývojáři připravili směs adventury a klasické 2,5D plošinovky. Právě kombinace 3D a 2D prvků patří k základním charakteristikám této hry. Prozkoumávat město v demoverzi mě bavilo, vše je správně divné po tom asijském způsobu. Z akční složky jsem bohužel dostal jen krátkou ochutnávku, ale ani jí jsem nebyl zklamán. Zajímavý je pohyb v adventurní části hry, který se odehrává jen ve čtyřech směrech doleva/doprava/dozadu/dopředu. Zatímco prostředí je polygonové, postavy jsou vyvedeny v pixelovaných 2D spritech. Celkově jsem byl touto hrou příjemně překvapen a mírně mi připomínala český Dex. ANNO: Mutationem by mělo vyjít ještě v tomto roce.

Adéla Pfefrová

Od útlého dětství sledovala staršího bratra, jak hraje hry. A nakonec se to i pro ni stalo její vášní. V současné době téměř každý den ztrácí své nervy u hry Counter-Strike: Global Offensive, kterou hraje dlouhých 5 let. Její slabostí jsou rozhodně survival hry, jako například The Long Dark nebo The Forest. Svojí povahou je extrovert, když zrovna nesedí u her nebo seriálů, ráda poznává nové lidi a věnuje všechen svůj volný čas svým přátelům a rodině.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Zdeněk Samec

Zdeněk rád hrál hry už od dětství. Na gymnáziu spolu se spolužáky vytvářel vlastní hry v GameMakeru. Po menší přestávce se ke hraní vrátil a teď je to jeho hlavní koníček. Jeho vášní jsou hlavně AAA hry s propracovanou grafikou. Rád se vrací i ke starším hrám. Za nejlepší hru všech dob považuje sérii Half-Life, má slabost i pro hry od Blizzardu. V GP by rád pokrýval hardwarovou sekci a přispíval recenzemi a úvahami. Jeho zájmem je i zvláště západní filosofie, klasická řečtina a latina, které studoval na Filozofické fakultě UK.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.