Windows 11 – Logo

Nová funkce Auto HDR a její vlastnosti

26. 6. 2021
Zdroj náhledu: Microsoft

Při psaní článku o systému Windows 11 jsme se zmínili o nové funkci Auto HDR, o které jsme psali jen krátce. V tomto článku se na ni zaměříme více. Hanna Fisher, která pracuje jako správce programu, napsala o této nové funkci poměrně rozsáhlý článek a my vám jej nyní stručně představíme.

HDR (High Dynamic Range) nabízí nejvýraznější vizuální vylepšení za poslední dobu. HDR zpřístupňuje zcela novou škálu barev s větší intenzitou než standardní monitory a oživuje hry jako nikdy předtím. V listopadu 2020 byly uvedeny na trh nové konzole Xbox řady X|S s funkcí Auto HDR umožňující automatický upgrade zpětně kompatibilních her z technologie SDR na HDR, která využívá výhod této úžasné inovace v oblasti zobrazení a přináší bohatší vizuální zážitek i u již vydaných her.

Co je funkce Auto HDR a k čemu mi ve hře bude?

HDR je zobrazovací technika, při níž lze světlé a tmavé části digitálně zobrazované scény vykreslit detailněji než dříve. Ve videohrách umožňuje HDR díky většímu rozsahu barev a světla působivější a realističtější zážitek. V tmavých stínech budete moci vidět detaily duchaplného pohybu a nikoli pouze černou barvu. Jasné slunce bude mít jasnější a teplejší žlutou barvu.

Některé herní studia vyvíjejí hry pro počítače s podporou HDR tím, že je přirozeně pro HDR regulují, zatímco Auto HDR pro PC bere hry s podporou pouze DirectX 11 nebo DirectX 12 SDR a inteligentně rozšiřuje barevný a světelný rozsah až na úroveň HDR. Jedná se o bezproblémovou funkci platformy zajišťující úžasný herní zážitek, který plně využije možnosti vašeho HDR monitoru.

Zdroj: devblogs.microsoft

Uveďme si názorný příklad porovnání technologií SDR, Auto HDR a původní implementace HDR. Hra Gears 5 má fantastickou nativní implementaci zvládnutou pro HDR, takže je ideálním kandidátem pro účely demonstrace, která ukazuje, že ačkoli nativní HDR implementované herním studiem je nejkvalitnějším zážitkem, u her, které nemají nativní implementaci, přesto Auto HDR poskytuje výrazně lepší zážitek než běžné SDR.

Dále Fisherová píše, jak si můžete vyzkoušet funkci Auto HDR a že pokud po této funkci toužíte, měli byste si pořídit certifikovaný monitor s podporou HDR. Žádá vás také o zpětnou vazbu, která je pro ně velmi důležitá.

Zdroj: devblogs.microsoft.com

Tagy:

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.