Windows 11 – Logo

Windows 11 je určen pro hráče

25. 6. 2021
Zdroj náhledu: Microsoft

Během čtvrtečního livestreamu „What's Next for Windows“ vysvětlila Sarah Bondová ze společnosti Microsoft, proč Windows 11 přinese dosud nejlepší herní zážitek na PC, a toto tvrzení rozvedla v novém příspěvku na blogu Xbox.com. Sarah své tvrzení opírá o tři pilíře – vynikající grafiku, úžasnou rychlost a neuvěřitelný výběr her skrze Xbox Games Store. 

Lepší grafika díky Auto HDR

Hry budou vypadat lépe než kdykoli předtím díky jedinečné funkci Auto HDR ve Windows 11, která automaticky přidává vylepšení vysokého dynamického rozsahu (HDR) do her vytvořených pomocí rozhraní DirectX 11 nebo vyššího. Dříve se používal pouze standardní dynamický rozsah (SDR). HDR umožňuje podporované hře vykreslovat mnohem širší rozsah jasů a barevných hodnot, což dává obrazu větší pocit bohatosti a hloubky. Tuto technologii jsme zavedli do našich konzolí řady Xbox X|S a od vývojářů i hráčů jsme obdrželi vynikající ohlasy. Jsme nadšeni, že můžeme tuto převratnou technologii přenést i do systému Windows 11,“ říká Sarah.

Díky funkci Auto HDR nebude nutné, aby hra měla integrovanou podporu HDR pro vylepšení grafického zobrazení.

Zdroj: Microsoft

Rychlejší načítání her

Pomocí vysoce výkonného disku NVMe SSD a vhodných ovladačů dokáže Windows 11 načítat nové hry mnohem rychleji než kdykoli předtím, a to díky průlomové technologii DirectStorage, kterou jsme také poprvé použili jako součást architektury Xbox Velocity v konzolích Xbox X/S.“„Díky technologii DirectStorage, která bude dostupná pouze pro Windows 11, mohou hry načítat zdroje na grafické kartě rychleji, aniž by zatěžovaly procesor. To znamená, že si budete moci vychutnat neuvěřitelně detailní prostředí her vykreslované bleskovou rychlostí bez zdlouhavého načítání.“„Windows 11 bude mít kromě podpory nových hardwarových vymožeností potřebných pro DirectStorage i nadále nejširší hardwarovou podporu na světě. Vše od našich nových bezdrátových ovladačů Xbox přes mechanické klávesnice a herní myši, adaptivní ovladače Xbox, až po náhlavní soupravy s prostorovým zvukem, externí grafické procesory a další. Stále tedy budete moci připojit miliony herních zařízení a příslušenství a hrát tak, jak chcete.“

Zdroj: Microsoft

Už letos o prázdninách bude na trh uvedena nová verze operačního systému společnosti Microsoft. Šéf produktové kanceláře Panos Panoy prohlásil, „pokud jste hráč, tak byl Windows 11 stvořen pro vás“. Budeme raději hodní a nebudeme se k tomuto prohlášení vyjadřovat.

Tagy:

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.