49 Keys - úvod

Nové lovecraftovské dobrodružství 49 Keys vyjde na Steamu

27. 4. 2024
Zdroj náhledu: Michele Buonanno

Bylo oznámeno, že na platformě Steam bude dostupné nové dobrodružství s hororovým námětem nazvané 49 Keys, jež se vyznačuje Lovecraftovým stylem vyprávění.

49 Keys - příběh

Zdroj: Michele Buonanno

Za tímto titulem stojí samostatný vývojář Michele Buonanno, jehož nejúspěšnější kniha roku 2022 se stala předlohou pro tuto herní novinku. 49 Keys se tak stane jeho první videohrou. Společně s vydavatelem 2P Games (Immortal Life, Dust to the End či Zengeon) se dohodli, že titul si již nyní můžete přidat do vašeho seznamu přání. Jeho celkové spuštění se naplánovalo na konec tohoto roku.

Tento narativní titul prověří váš důvtip i pevné nervy. Pročtěte se skrze stránky tohoto lovecraftovského příběhu, používejte mapy a rozlouskněte všechny hádanky, s nimiž se tu setkáte. Každý váš krok totiž rozhodne o tom, kterým směrem se vydá příběh dál.

Zdroj: Michele Buonanno

Příběh vás zavede do roku 1520, v němž dostanete dopis od vašeho bývalého mentora. Tím začíná vaše znepokojivá cesta, jež vás vystaví zakázanému tajemnu. Můžete vymýšlet podivuhodné směsi a přivolávat mocné bytosti z jiných světů. Nezapomeňte se však obrnit, neboť brzy začne hluboko uvnitř vás hlodat hrůza a šílenství, které se začne promítat i do reality. Vydržíte všechny zkoušky, jimž se postavíte tváří v tvář? Pokud ano, možná rozluštíte pravdu, která prozatím zůstává zahalena závojem tajemství.

Zdroj: Michele Buonanno

Rozhodně musím přiznat, že 49 Keys je audiovizuální umělecké dílo. Najdete zde složitě navržené menu, které připomíná rukopisy od středověku až po renesanci. Všechno má však svůj jedinečný umělecký styl. V titulu na vás čeká spousta neuvěřitelných barevných ilustrací, jež vytváří tak unikátní svět, který vás naplno pohltí.

Pokud patříte mezi fanoušky point-and-click dobrodružství, jistě se vám zalíbí i tato hra, jež vás nechá prohledávat pečlivě vytvořený svět a sbírat nejrůznější předměty k řešení hádanek. Všechny texty, které se vám dostanou do ruky, je potřeba pečlivě přečíst, neboť všechna důležitá vodítka jsou v nich dobře skryta.

Zdroj: bloody-disgusting.com

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.