Pokemon Go Fest 2022

Pokémon GO Fest 2022 bude probíhat i osobně

7. 6. 2022
Zdroj náhledu: Niantic

Pokémon patří stále mezi celosvětově oblíbené fenomény. Ať už se jedná o animovaný seriál, merch, karty, hry či další aplikace a záležitosti z tohoto světa, jedno je jisté – pokémoní komunita stále žije. Pokémon GO (Niantic) Fest 2022 by měl být pro fanoušky Pokémon GO významnou událostí, protože se bude konečně konat nejen virtuálně, ale i osobně. Akce v roce 2021 byla pouze virtuální, a přestože byla o to levnější, její snížená cena 4,99 dolaru návštěvníky nenalákala a ve srovnání s předchozím virtuálním ročníkem to bylo zklamání. Letošní akce by měla být lepší z jednoho prostého důvodu, a to možnosti se jí zúčastnit osobně. To je skvělá zpráva, protože svět se zrovna vzpamatoval z neúprosného sevření pandemie a osobní akce se bude konat na třech různých místech: v Berlíně, Seattlu a Sapporu.

Zdroj: Niantic

Co nám Pokémon GO Fest 2022 nachystal?

Fest bude dvoudenní celosvětovou akcí, která se bude konat v sobotu a v neděli 4. a 5. června 2022, přičemž speciální finálová akce se uskuteční v sobotu 27. srpna 2022. To je sice hezké, ale lidé se stejně vždycky nejvíce těší na osobní setkání, takže zde jsou nejprve podrobnosti o živých akcích Pokémon GO Festu na třech následujících místech.

Pokémon GO Fest: Berlin

Čekání je u konce, po dlouhých třech letech, kdy se Pokémon GO Fest 2019 konal v Dortmundu, Chicagu a Jokohamě, nyní nastal čas nového osobního setkání tisíce trenérů. A hned první zastávka je v nám poměrně dobře dostupném Berlíně. Od pátku 1. července do neděle 3. července 2022 bude Britzer Garten hostit speciální akci pro Pokémon GO s jedinečnými eventy, dárkami, fotografiemi a dalšími překvapeními. Vstupenku si můžete zakoupit na jeden konkrétní den a vyjde vás na 24,99 €. Pokud jste správní nadšenci a chtěli byste se na místo dostat přednostně dříve než ostatní, je zde možnost si zakoupit vstupenku předběžného přístupu za 32,13 €.V Britzer Garten na vás bude čekat speciální exkluzivní výzkum a setkání s Land Forme Shaymin. Dále se zde bude k odlovení vyskytovat Shiny Pansear a Shiny Foongus. Samozřejmě nebude chybět ani speciální a exkluzivní merch, včetně autogramiád s populárními trenéry. Budou zde také čtyři různé pokémoní rezervace, z toho dvě exkluzivní pro Berlín, které budou mít své vlastní lovecké výzvy pro místní pokémony. Po dobu trvání akce bude na místě také snížena cena stardustů při provádění obchodů. Vyměňte si své pokémony s ostatními trenéry a rovnou je otestujte na bitevním poli!

Zdroj: Niantic

Pokémon GO Fest Seattle a Sapporo

Pokémoni přicházejí do Smaragdového města s událostí tak velkou, že ji nelze pojmout na jednom místě. Proto při zakoupení vstupenky za 25 dolarů navštívíte v rámci jednoho dne dvě místa, park Seattle Center a poté samotné městské centrum Seattlu. Vstupenku si zakupujete podle toho, zda chcete park navštívit dopoledne, nebo odpoledne. Akce se koná od pátku 22. července do neděle 24. července a zahrnuje dva samostatné příběhy speciálního výzkumu s odměnami. Opět bude možné speciálně obchodovat a také bude možnost získat až devět denních Raid Passů. Častěji budete také potkávat Rakeťáky a odměna za ně bude dvojnásobná.Festival v Sapporu bude probíhat od 5. do 7. srpna a ponese se v podobném duchu. Se vstupenkou za 3000 jenů navštívíte dvě místa – park Nakajima a městskou část Sappora. Odměny a průběh jsou srovnatelné se Seattlem.

Zdroj: Niantic

Virtuální Pokémon GO Fest 2022

Virtuální akce, jak už bylo zmíněno, se bude konat 4. a 5. června po celém světě. Všichni, kteří si koupí vstupenku v hodnotě 14,99 dolarů, se dostanou i na finálovou akci 27. srpna 2022. Finále bude obsahovat nový speciální výzkum, vzrušující setkání s pokémony a další. Samostatné vstupenky jen na finále budou k dispozici za 10,99 dolarů.Všichni, kdo si zakoupí globální lístek, budou mít oproti ostatním zvýšenou šanci na setkání se Shiny pokémony a možnost potkat exkluzivní pokémony, jak volně v terénu, tak pomocí incense. Zároveň se budou moci společně s trenéry z celého světa účastnit společných výzev a získávat odměny. Dále budou mít také čtyři exkluzivní výzvy tematicky zaměřené na různá prostředí. Nesmí chybět ani jedinečný příběh speciálního výzkumu s volbou obtížností a herního stylu. Navíc mohou získat až devět bonusových Raid Passů a speciální samolepky. Samozřejmě i trenéři bez vstupenky se mohou těšit na nějaké ty nové pokémony a akce. Více informací o tom, jaké konkrétní pokémony a v jaký čas budete moci potkat, si můžete přečíst na oficiálních stránkách zde.

Zdroj: Niantic

Pokémon GO karty

Pokémon GO byl doposud pouze název online hry s Pokémony. Od července 2022 bude Pokémon GO označovat také „offline“ edici ke karetní hře Pokémon. Karty Pokémon jsou nejprodávanější karetní hrou na světě. Dva trenéři proti sobě bojují pomocí svých pokémonů a cílem hry je vyřadit šest soupeřových pokémonů. Set Pokémon GO karet bude mimořádná edice, která bude obsahovat karty z online hry Pokémon GO – oblíbené trenéry a pokémony. Balení i karty budou připomínat grafiku online hry Pokémon GO. V České republice existuje specializovaný web Pokemon-guru.cz, který se věnuje výhradně Pokémon kartám. Najdete tam návod na hru, recenze produktů či hodnocení jednotlivých edic karet. Pokud byste si chtěli Pokémon karty pořídit, doporučujeme e-shop Veselý drak, který se této hře věnuje již od roku 2012.

Marcela Grázová

Její první herní zkušeností byl pravděpodobně Tetris, avšak v dětství milovala strategické hry a online FPS, či MMO. Nyní už hraje jen singleplayer a díky recenzím objevila široké spektrum zábavných indie her, nad kterými dříve spíše ohrnovala nos. Vystudovaný farmaceut, milovník fantasy & sci-fi knížek a seriálů, náruživý cestovatel a motorkář.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.