Postal 3 – úvodka

Postal 3 – černá ovce úspěšné série

27. 3. 2021
 

Po úspěchu prvního Postalu se vývojáři rozhodli udělat další díl, Postal 2, který se dodnes bere jako ten nejúspěšnější kousek celé série. Herní studio Trashmasters se proto rozhodlo po osmi letech vytvořit pokračování Postal 3 navazující právě na Postal 2 s domněnkou, že bude stejně tak úspěšný. Je nutné podotknout, že za prvotními díly stáli vývojáři Running With Scissors, kteří pracovali i na čtvrtém přírůstku do této série. 

Příběh navazuje na konec DLC Postal 2: Apocalypse Weekend. Postal Dude se přemisťuje do nového městečka jménem Catharsis, protože na Paradise shodil atomovou bombu.  Město Catharsis se zprvu zdá jako klidné místo, ale nebyl by to Postal Dude, kdyby to nedokázal pořádně podělat.

Postal 3 pár kladu má

Grafické zpracování není úplně špatné a z větší části bych řekl, že se jedná o modely z předešlého dílu, které ale jsou mnohem vyhlazenější. Největší změnou hry je samozřejmě kamera, tentokrát nehrajete z vlastního pohledu, jak to bylo u dvojkyí, nýbrž ze třetí osoby. Tato inovace by nemusela být špatná, kdyby fungovala tak, jak by měla. Mnohokrát se mi stalo, že jsem se snažil nepřítele praštit sekerou, ale sekal jsem mimo i přesto, že byl kurzor přímo na něm.  

Postal Dude neprošel zas tak moc velkou změnou – neví, kdy má zavřít pusu, a neustále chrlí jeden černý vtip za druhým. Z větší části jsou hlášky ale hodně repetitivní a nakonec vás přestanou bavit.

Postal 3 – chudák Mario

Nový a bláznivější arzenál

Arzenál se klasicky bude skládat z vypouštění vašeho žlutého deště na kolemjdoucí, mlácení holýma rukama, lopatou, taserem či pepřovým sprejem. Nebyl by to ale Postal, kdyby tu nebylo aspoň pár šílených zbraní jako třeba včely, Badgersaw či například tornádo z koček.

Taky máte možnost výběru vaší cesty, jestli se Postal Dude vydá na cestu dobra a bude pracovat pro policii, nebo na cestu zla, kde budete pod skupinou lidí, co si říkají ekologové. Rovnou ale můžu prozradit, že za policii je to o něco náročnější a o něco delší.

Špatná umělá inteligence

Dobré věci ohledně Postal 3 jsme bohužel vyčerpali. Teď si povíme o největších problémech tohoto titulu, kterých bohužel není málo. 

Postal 2 neměl nijak dobře propracovanou umělou inteligenci, ale oproti tomuto pokračování bych mohl říct, že valná většina lidí z Paradise aspoň uměla napočítat do pěti. Pokud budete v nějaké přestřelce a půjdete blíže k nepřátelům, můžete u nich několik sekund stát a oni si vás nevšimnou ani po tom, co jednomu z nich ustřelíte hlavu. Přestřelky mezi policií a zločinci jsou taky komickou záležitostí. Vidět policistu, který je doslova nalepený na zločinci, střílí po něm z brokovnice a nemůže se ani jednou trefit, mi přijde jako scéna béčkového filmu od jednoho nejmenovaného režiséra.

Další skvostné chyby této hry

Postal Dude je tak velký frajer, že vám během vašeho průchodu několikrát shodí hru a vám tak nezbude nic jiného, než zatnout ruku v pěst a udeřit do vaší drahocenné klávesnice. Teď ale vážně, Postal 3 vám bude neustále padat a kvůli absenci automatického ukládání během průchodu misí vás toto bude trhat nervy na cáry. Bohužel k tomu ještě započítejte neustálé zasekávání při načítacích obrazovkách. 

U problému ohledně sekání ještě chvíli zůstaneme – může se vám taky hned několikrát stát, že se hudba zasekne a přenese se do cutscény. Díky tomuto záseku pak neslyšíte postavy, a tak jim ani nerozumíte. Někdy je muzika dost otravná i během vaší mise, ale když se zaseknutá přenese do cutscény, kde hraje ještě další melodie včetně dabingu postav, tak to už je teprve slast pro vaše uši

Svobodu nahradila lineárnost

Do Postal 3 byla přidána mechanika krytí. Absolutně nechápu, proč to do této hry dávali, jelikož tato mechanika je tu akorát pro zlost a z větší části ji ani nevyužijete. Dude se během krytí tak nějak zvláštně kroutí, jako kdyby se nám pokoušel obohatit hru o hadí tanec. Občas se taky stávalo, že během krytí vás mohly postavy seknout, a kvůli tomu budete muset restartovat kapitolu.

Předešlý díl měl svým způsobem otevřený svět, kde jste mohli volně procházet různými lokacemi a páchat šílený chaos. Ve třetím díle bohužel tuto možnost nemáte. Postal 3 se stal dost lineární hříčkou a není tu ani tolik možností, jak rozpoutávat šílené věci. Celá hratelnost spočívá v plnění jednotlivých úkolů, takže žádná svoboda pro vás.

Postal 3 je bohužel špatnou hrou, od které se distancovali i původní vývojáři Running With Scissors. Špatné až zbytečné mechaniky, ustavičné padání hry, záseky, bugy a plno dalšího jsou věci, které vám dokážou znechutit samotnou hru. Bohužel za mě tento titul nemůžu nikomu doporučit, ale je mi jasné, že Postal 3 má určitě i své fanoušky. Tento titul si můžete zakoupit na Steamu za 11,99 €.

Klady
 • černý humor
 • grafika
 • soundtrack
Zápory
 • padání hry
 • sekání
 • umělá inteligence
 • lineárnost
 • bugy
Platforma PC
 • Datum vydání 23.11.2011
 • 0.0

  Nedoporučujeme

  Michal Mráz

  Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.