Wanted Dead – logo

Představení nové hry Wanted: Dead

4. 10. 2021
Zdroj náhledu: 110 Industries

Na veletrhu Tokyo Game Show oznámil vydavatel 110 Industries několik připravovaných videoher. Kromě extrémně krátkých upoutávek na sci-fi závodní hru Red Goes Faster a mech hru Vengeance is Mine se objevil i trailer na akční hru z pohledu třetí osoby Wanted: Dead, který obsahoval asi 20 vteřin skutečného hraní.

Zahraničním kolegům z IGN Japan se podařilo vyzpovídat kreativního ředitele Sergeje Kolobashkina a trochu se ho na novou hru zeptat.

Wanted: Dead, je TPS (Third person shooter)

„Je to TPS hra, která se hraje podobně jako série Uncharted, ale kombinuje ji s akcí s mečem jako NINJA GAIDEN. Snažíme se o přirozené skloubení obou prvků a vytvoření organické hratelnosti, při níž hráč zpočátku ani neví, že používá meč a zbraň zároveň. Jak je vidět z traileru, je to akční hra plná krve.“

Kolobashkin vysvětluje hlavní koncept hry.

Bude to lineární hra bez průzkumu

„Chtěli jsme vytvořit hru, která by hráče neustále udržovala v napětí. Neustále jste vtaženi do děje a my jsme nechtěli toto tempo narušit. Zároveň jsme chtěli, aby byl důležitý příběh, takže jsme se v této oblasti hodně učili od hry Shin Megami Tensei. Chtěli jsme se ujistit, že příběh je přirozený a že hráče nijak nefrustruje. Bylo velmi obtížné dosáhnout rovnováhy, ale myslím, že jsme ji nakonec našli.“

Pravděpodobně budeme získávat náklonnost dalších postav

Wanted: Dead je do značné míry akční hra bez průzkumu mezi akcí. Jedná se však o příběhovou hru se silným důrazem na příběh a postavy.„Ve hře budete poručíkem v jednotce speciálních sil s názvem Zombie Squad a budete moci prozkoumávat jejich velitelství. Je to velká oblast, kde můžete mluvit s ostatními postavami a kupovat nápoje z automatů. Oblast je navržena jako místo, kde můžete lépe poznat svět a postavy.“

Děj se odehrává ve futuristickém Hongkongu

Děj hry se odehrává v Hongkongu v roce 2022, ale nejedná se o moderní Hongkong, protože Kolobashkin se snaží vytvořit futuristickou atmosféru 80. a 90. let ve sci-fi světě.„Chtěl jsem vytvořit svět, který by se lišil od high-tech budoucnosti, na níž je založena většina science fiction. Děj se sice odehrává v Hongkongu v roce 2022, ale není tam vysokorychlostní internet a lidé stále používají CRT monitory. Auta a pomůcky jsou založeny na designu z 90. let,“ říká Kolobashkin.

110 Industries vyvíjí příběh a svět hry a Soleil se stará o jeho převedení do hry. Kolobashkin se inspiroval hrou NINJA GAIDEN a jejího tvůrce Tomonobu Itagakiho označuje za svého herního mentora.

Wanted: Dead vyjde v roce 2022 pro PS5/ Xbox Series X|S/PC.

Zdroj: IGN Japan

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.