The Crew - náhled

První díl The Crew bude za pár měsíců zcela nehratelný

17. 12. 2023
Zdroj náhledu: Ubisoft

Servery prvního dílu závodní MMO série The Crew bude ukončí po téměř deseti letech svůj provoz. Ubisoft totiž oznámil, že v březnu příštího roku vypne servery kvůli nutnosti optimalizovat svou serverovou infrastrukturu a rovněž kvůli licencím, které hra obsahuje. I když se titul převážně specializuje na propojení světa s ostatními hráči, nalezneme v něm také příběhovou kampaň pro jednoho hráče. Kvůli ukončení provozu a vypnutí serverů však nebude možné žádným způsobem hrát ani singleplayer a hra se po ukončení stane jednoduše nehratelnou.

Konkrétně dojde k vypnutí 31. března 2024, tedy za méně než čtyři měsíce. Pokud jste dosud neměli tu čest The Crew hrát, máte jednu z posledních možností tak učinit. Bohužel, vzhledem k tomu, že titul vyžaduje neustálé připojení k internetu, neexistuje žádná cesta, jak si dobrodružství Alexe Taylora užít i po tomto datu. Ubisoft totiž žádnou offline aktualizaci, jež by alespoň dovolila hrát příběhovou kampaň, nechystá. Je možné, že se nějakým způsobem o zpřístupnění pokusí alespoň komunita, zatím to však vypadá, že závodní hra The Crew bude jen dalším titulem, který navždy skončí v herním pohřebišti. Ubisoft v souvislosti s tím hru odebral i ze všech digitálních obchodů, tudíž ji není možné ani oficiální cestou zakoupit. Pokud tedy chcete ještě hraní stihnout a první díl nevlastníte, budete muset navštívit obchody třetích stran, kde se zatím tyto závody ještě stále prodávají.

„Chápeme, že toto rozhodnutí může být zklamáním pro hráče, kteří si hru stále užívají, ale ukončení provozu je nutností kvůli nadcházející serverové infrastruktuře a licenčním omezením. Vyřazení prvního dílu není něco, co bereme na lehkou váhu. Naším cílem zůstává poskytovat hráčům co nejlepší akční herní zážitek, a abychom toho dosáhli, pokračujeme v poskytování nového obsahu a podpory pro The Crew 2 a nedávno vydaný The Crew Motorfest, “ uvedl Ubisoft v prohlášení. Jak vyřazení vnímáte vy? Přijde vám to vůči platícím hráčům férové? Svou nespokojenost a nesouhlas dali hráči jasně najevo na Steamu, kde se The Crew stal terčem review bombingu s převážně zápornými recenzemi.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.